Mi az egyenlet megoldása? 2sin^2x-sinx*cosx=0

eddig jutottam sinx*(2sinx-cosx)=0
2015. jún. 2. 20:10
 1/4 A kérdező kommentje:
2sin^2*x-sinx*cosx=0
2015. jún. 2. 20:11
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha már ott van a szorzat, akkor miért folytatod? Egy szorzat akkor nulla, ha az egyik tényezője zérus.

Két eset lehet tehát: 1. sin(x)=0 vagy 2. 2*sin(x)=cos(x),

azaz ctg(x)=2. Tehát a részmegoldáshalmazok A:={x| x=k*pi keZ} illetve B:={x| x=pi/2+k*pi keZ} Így a megoldáshalmaz M=AUB. Sz. Gy. (keZ jelölés: k eleme Z-nek)

2015. jún. 2. 22:40
 3/4 anonim ***** válasza:
Korrekció: B:={x| x=pi/4-0,32175...+k*pi keZ}={x| x=0,463647..+k*pi keZ}. Sz. Gy.
2015. jún. 2. 22:50
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Életmentő volt. :D
2015. jún. 3. 17:43