Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudnátok segiteni nekem kémia...

Simbe kérdése:

Tudnátok segiteni nekem kémia feladatok megoldásában? 1) A HCl-oldat elktrolizisének rajza 2) + anodfolyamat egyenlete 3) - Katodfolyamat egyenlete Segitségeteket elore is koszonom.

Figyelt kérdés
2015. jún. 2. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Google: "HCl oldal elektrolízise"

Az első linken megtalálod az elektródfolyamatokat külön-külön. A képek menüpontra kattintva ez első kép tökéletesen szemlélteti.

Hihetetlen, hogy egyes Z generációs diákok még az internetet sem tudják használni...

2015. jún. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
De tudják használni, és rájöttek, hogyha ide feldobnak egy problémát akkor lesz olyan hülye aki ingyen és bérmentve megoldja, méghozzá kedvtelésből. Most mond, hogy nem zseniális.
2015. jún. 3. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1. Nem vagyok Z generàcios diàk!

2. Kerestem az interneten, de nem talàltam meg pontosan a vàlaszokat ezekre a kèrdèsekre.

3. Minek irsz, ha nem is ismered a vàlaszt!


Ha olyan èrtelmesnek tartod magad, akkor megtudnàd vàloszolni a kèrdeseket is, ami szemmel làthatolag nem igy van. Meg ha annyi inteligencàd van, mint amennyire te azt gondolod, akkor nem màsok kritizàlàsàval toltenèd az idodet èjjel, hanem mondjuk tanulnàl,olvasnàl, vagy esetleg màs kellemes dologgal tolthetnèd el az èjszakàt!! Ertelmes ember nem màs szapulàsàval tolti az idejèt ès nem abban leli oromèt! De valoszinuleg màs dolgod sincs... Lègy buszke magadra!

2015. jún. 3. 08:11
 4/5 anonim ***** válasza:

és mire kerestél rá amúgy?

mert arra egészen biztosan nem, hogy HCL elektrolízis, mert az első találat : [link]


Például HCl oldatban, grafit elektródok segítségével, végbemenő elektrolízis során a következő folyamatok játszódnak le:


- a katódon: K(-): 2 H+ + 2e− → H2 (redukció)

- az anódon: A(+): 2 Cl− → Cl2 + 2e− (oxidáció)


A rajz meg úgy néz ki, hogy rajzolsz egy kádat egy elektrolittal meg két elektródával.

2015. jún. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Most olvasom a kedves kis kommentedet. Üzenetben elküldtem a kérdésedre a választ. Ha valóban egy percet is a kereséssel töltöttél volna, akkor már találtál is volna választ a kérdésedre.


Csak azért írok, mert efelett nem tudott elsiklani a tekintetem: "Ertelmes ember nem màs szapulàsàval tolti az idejèt ès nem abban leli oromèt! De valoszinuleg màs dolgod sincs... Lègy buszke magadra!"


Most te is ugyanezt csináltad, ezek szerint nem tartod magadat értelmesnek. Legyen több önbizalmad, merd használni azt a nyamvadt google-t!


U.i.: Ráadásul az, hogy látatlanban kritizálod mások intelligenciáját, csak téged minősít. Gratulálok hozzá!

2015. jún. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!