Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ha hangos könyvben hallgatok...

Ha hangos könyvben hallgatok meg egy könyvet akkor arra ugyanúgy fogok emlékezni, mintha olvastam volna? A hallgatsra jobban tudok koncentrálni, mint arra amit olvastam, mert unalmas a könyv és a felolvasó jól hangsúlyoz.

Figyelt kérdés
2010. febr. 27. 11:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Gondolt át egy picit.

Ülsz az órán, a tanár magyaráz. Dögunalmas az egész, alig figyelsz, sokszor elkalandozol. Ilyenkor alig marad meg benned valami.

Második eset: a tanár magyaráz, téged érdekel is, odafigyelsz. Elég sok minden megragad benned, azonban ez nem elég az ötöshöz. (Persze ok esetben igen)


Elkezded olvasni a tankönyvet, a dögunalmas érdektelen anyagról. Igaz szenvedés, de jóval több marad meg benned. Eleve agyalni is fogsz rajta, másrészt ha nem érted újra elolvasod.

Egy érdekes anyagnál gyakorlatilag első olvasásra megjegyzi az ember az egészet.


Lehet nálad nem így működnek a dolgok.


Az emberi agy olyan, hogy kb. 5 percet tud egyfolytában koncentrálni, utána kell egy pár másodperces pihenő. Ilyenkor vesszük észre azt, hogy hoppá nem figyeltünk oda. Egy hangos könyvnél ez gyakrabban előfordul. Ha olvasol ott megtudsz állni, kis pihenőt tartani anélkül, hogy lemaradnál valamiről.

Szerintem ne legyél ennyire lusta, hogy már hangos könyv kell neked...

2010. febr. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ezt találtam neten: A tapasztalat szerint 10 %-át jegyezzük meg annak, amit olvasunk, 20%-át annak, amit hallunk, 30 %-át annak, amit figyelmesen nézünk, 70 %-át annak, amit hangosan ki is mondunk, és 90 %-át annak, amit meg is csinálunk.

Egyébként ezt a könyvet nem kell megtanunom csak emlékeznem rá. Ha hallom úgy érdekesebb nekem.

2010. febr. 27. 12:06
 3/6 anonim válasza:

ez csupan attol fugg hogy vizualis vagy auditiv tipus vagy, azt jegyzed meg konnyebben amit lattal vagy amit hallottal.. reszben egyet ertek az elozo valaszadoval de en pl ugy vagyok h ha egyszer elmondnak nekem valamit azt nem felejtem el, de ha latom nem marad meg annyira; sokszor elofordul ha suliba el kell olvasni pl egy novellet h megkerem a baratnomet olvassa fel nekem, egyszeri meghallgatas utan akar idezni is tudok belole..

gondold vegig hogy te mit szoktal jobban megjegyezni

2010. febr. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

12:08-as

meg annyi h nem feltetlen neveznem lustasagnak ha egy konyvet meghallgatsz es nem elolvasod, ugyanis ezzel idot is sporolhatsz meg, pl az utcan vagy autobuszon vagy barhol hallgathatod mig a konyvet elovenni kicsit bajosabb

2010. febr. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A könyv olvasásnak pont az a lényege, hogy fejlődjön a szókincsed, javuljon a helyesírásod, és fejlődjön a fogalmazási készséged.

Ha csak hallgatnád a könyveket, attól ezek a képességek nem lesznek jobbak...

2010. febr. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
18 éves gimnazista vagyok, aki már eddig is rengeteg könyvet olvasott el a sulihoz és ezután is sokat kell még neki. Neme zen az egyen fog múlnia helyesírásom. mellesleg szókincset hallás után is tanulhatok.
2010. febr. 27. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!