Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hány olyan részhalmaza van...

Hány olyan részhalmaza van {1;2;3.100} halmaznak, melynek nem eleme a 2 vagy nem eleme a 3?

Figyelt kérdés

Én úgy gondolkodtam, hogy először kiveszem a 2-t, így lesz 99 elem, ennek 2^99 részhalmaza van, majd kiveszem a hármat és visszateszem a kettőt, ennek szintén 2^99 részhalmaza van. Mivel vagy kapcsolat van, így összeadom a kettőt: 2^99+2^99= 2^100, így viszont azt kapom, mintha csak simán az eredeti halmaz összes részhalmazát vizsgálnám. Nem tudom, hogy jó-e az eredményem, nekem gyanús egy kicsit...

A segítséget előre is köszönöm! :)


2015. jún. 6. 12:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy valamilyen tulajdonságú halmazokat duplán számoltál?
2015. jún. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

azokat a részhalmazokat többször számoltad, amiknek sem a 2, sem a 3 nem eleme.

Számold össze azokat a halmazokat, amelyeknek a 2 és a 3 is eleme, ezek a kedvezőtlen halmazok. Ilyen halmazból van 2^98 db. A kedvező halmazok száma az összes halmaz és a kedvezőtlen halmaz különbsége, azaz 2^100-2^98

2015. jún. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
értem már, köszönöm szépen. ez valóban így logikai szitával is megoldható :)
2015. jún. 6. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!