Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Erről szól a Walesi Bárdok?...

Erről szól a Walesi Bárdok? (többi lent)

Figyelt kérdés

Elolvastam a verset, és nekem ez jött le, amit lentebb olvashattok. Helyesek ezek a gondolat,valóban erről van szó a műben?



Edwárd király, zsarnok angol király önelégülten járja végig a leigázott Wales tartományt. Elvárja, hogy Montgomeryben rendezett lakomán őt istenítsék. A pohárköszöntő elmarad, és a vendéglátók néma csendben maradnak, ami haragra gerjeszti a királyt. Három különböző bárd lép oda,de mind azonos gyűlöletet ériz a zsarnok iránt. Mind a három külön-külön elkezdi szidni(énekelve) a királyt, akiket Ő máglyára küld. A Harmadik bárd után a király dühe ötszáz velszi énekest ítél még máglyahalálra.



2015. jún. 8. 10:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Közvetlenül nem magyar tárgyú, de közvetve az

Átvitten kell értelmezni

2015. jún. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 klopusz ***** válasza:

Szerintem jól látod, erről szól a vers alapvetően.

De ne felejtsük el, miért és miért ekkor írta Arany?


[link]


Remélem, segítettem.

2015. jún. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Meg egybként nem egyszerű vers, hanem ballada
2015. jún. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors kommenteket.

Igen, ugyan verset írtam,de tudom, hogy ballada, mert a egész feladat úgy hangzik, hogy egy Arany János ballada tartalmát leírni. :)

2015. jún. 8. 10:37
 5/5 anonim ***** válasza:

Még idézeteket is írhatnál bele

Nagyon lekezelte a welszi nemeseket


pl. "welsz ebek"-nek meg "hitvány ebek"-nek

nevezte őket meg


Nagyon erőszakos volt, gyűlölték érte rendesen


Először egy idősebb bárd kezdte el dalát, de semmi

jót nem tudott énekelni


"Itt van, király, ki tettidet

Elzengi", mond az agg:

S fegyver csörög, haló hörög

Amint húrjába csap"


Fegyver csörög, haló hörög

A nap vértóba száll,

Vérszagra gyűl az éji vad

Te tetted ezt, király


Levágva népünk ezrei,

Halomba, mint kereszt,

Hogy sírva tallóz, aki él

Király, te tetted ezt"


Utána egy fiatalabb bárd kezd el dalolni, de ő sem képes semmi jót mondani "Ne szülj rabot, te szűz! anya ne szoptass csecsemőt.. S int a király. S elérte még

A máglyára menőt" Utána még egy harmadik dalnok is elkezdi, de az ő dala sem tetszett a királynak, ezért kivégezteti, aztán még vagy ötszázat ("Ötszáz, bizony, dalolva ment Lángsírba welszi bárd

Egy sem bírta mondani Hogy: éljen Eduárd"

2015. jún. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!