Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A riportot valakivel kell...

A riportot valakivel kell írni, vagy lehet úgy is, hogy csak leírom a tényeket?

Figyelt kérdés
pl.:vkit kérdezek ő felel stb. , vagy csak magamtól le is írhatom pl h milyen lehetőségek vannak az iskolában a szabadidő eltöltésére(foci, kosár, tánc stb)
2010. febr. 28. 12:02
 1/7 anonim ***** válasza:

ha magadtól írod, az nem riport


riportnál kell egy kérdező és egy válaszadó

2010. febr. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2010. febr. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
A riport lényegében egy tudósítás, megspékelve egy-két rövid interjúval.
2010. febr. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
na ez az,ti keveritek a riportot és az interjút, a riport az olyan, mint pl. a Napló c. műsorban szoktak lenni...
2010. febr. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat

1. vá.: még jó h magamtól írom, mivel ez a házi, jó ok h kell egy kérdező meg válaszadó, de ezt itthon kell megírni magamtól meg majd a dogában is.

és a 2 téma: dohányzás a suliban, vagy milyen lehetőségek vannak az iskolában a szabadidő eltöltésére, és ezeknél kérdezzek meg mondjuk egy tanárt, vagyis úgy írjam, h én kérdezem ő válaszol?

2010. febr. 28. 13:44
 6/7 anonim ***** válasza:

Jájj, imádom ezt a témát. :D Riport és interjú. Anno tizedikben ezen vesztem össze a médiatanárommal. Írtam egy riportot, amit riportnak szántam. Fogta, átírta interjú formába (kérdés-válasz), és közölte, hogy na ő most átírta riport formába. Hát mondom kösz. Megjegyzem, ekkor már volt mögöttem némi tapasztalat ilyen téren, több cikkemmel is nyertem nem kis dolgokat. Az egész osztály ezen röhögött. Azóta is.

Amúgy a kérdésre válaszolva. A riportban írhatsz dolgokat magadtól is, tehát nem muszáj mindent a válaszolónak válaszban elmondania, de kellenek bele olyan részek is, mert attól lesz riport. Amúgy az egyik válaszolónak: riport nem csak a tv-ben lehet.

2010. febr. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
ok, köszi
2010. márc. 5. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!