Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Meg tudnátok mondani hogy van...

Meg tudnátok mondani hogy van ez az Iliászban?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem mennyi idős Akhilleusz amikor a történet kezdődik?

Tudjuk hogy édesanyja Thetis, apja pedig egy halandó. Az ő esküvőjükön történő dolgok miatt töri ki a háború. (Az almás, aphrodités, parisos, szép helenas sztori miatt, de ez most itt annyira nem érdekes).

Azt olvastam hogy "az Iliász tárgya a trójai háború 52 napja a 10. évtől kezdődöen"

De ezek szerint akkor Akhilleusznak az esüvő után kellett születnie, így 10 éves sincs mikor a történet kezdődik??

Én nem olvastam a könyvet erre lehet van valami magyarázat vagy csak én értelmeztem valamit félre. De az in medias res kezdés miatt azt gondolnám hogy nem egy 10 éves fiúcskával kezdődik aki majd később felnő és megy harcolni. És arra sem találtam választ hogy mennyi ideig tartott a trójai háború.

Persze az is lehet hogy komoly szövegértelmezési problémáim vannak.


2015. jún. 17. 15:34
 1/1 anonim ***** válasza:

Ezek mítoszok, nem kell mindent megmagyarázni,.

Másrészt az esküvő miatt tört ki a háború, de senki nem mondta, hogy már másnap.


Esküvőn megjelent az aranyalma, aztán volt az istennők civakodása, az eltarthatott X ideig.

Utána elmentek Páriszhoz, aki döntött.

Utána Párisznak el kellett mennie Spártába, ahol megismerte Szép Helénát.

Hazavitte.

A görögök sereget gyűjtöttek, ez is eltarthatott akár több évig is.


Ha nagyon akarjuk eltelhetett 18 év. De ezekben a mítoszokban nem következetesek az időpontokkal kapcsolatban.


Vagy könnyen feloldható a probléma, ha azt mondjuk, hogy az istenek másképp öregednek. (Hermész 2 naposan teheneket lopott Apollótól.)

2015. jún. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!