Killer97 kérdése:

Mennyi az 1+3+5+7+ . +1111 számok összege?

2015. júl. 6. 09:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy számtani sorozat.


a1 = 1 (első tag)

an = 1111 (utolsó tag)

n = 556 (tagok száma; ez könnyen belátható)


összeg (képlet):

S = (a1 + an)·n/2 = 309136

2015. júl. 6. 11:17
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

ha n-t is képlettel szeretnéd:

an=a1+(n-1)d

1111=1+(n-1)*2

1111=1+2n-2

1112=2n

n=556

2015. júl. 6. 11:37
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2015. júl. 6. 13:33
 4/4 anonim válasza:
1127.
2015. júl. 15. 22:29