Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 300 dm3 hány g? És találok...

300 dm3 hány g? És találok ehhez mértékegység átváltót a neten?

Figyelt kérdés
2010. márc. 3. 19:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%
Miből hány g?
2010. márc. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
300 köbdeciméter
2010. márc. 3. 19:36
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

Rettentő okos...

A köbdeciméter térfogat-mértékegység. A gramm tömegmértékegység. Nem tudom, mond-e ez valamit. Tudod: "liter tej-kiló kenyér". Na, ugyanerről van szó. Éppen ezért nem lehet egyiket a másikba közvetlenül átszámítani: nem szokás kiló tejet és liter kenyeret venni. Vajon miért is?

Na, pont ugyanez a gond itt is. Ha megmondanád, hogy milyen anyagról van szó, aminek 300 köbdeciméterét veszed, akkor meg tudnánk mondani, annak hány gramm a tömege. Van ugyanis egy sűrűség nevű mértékegység, ami ezt a kettőt összekapcsolja. Ez jellemzi az anyagot. De mélyebben nem megyek bele, ez most nem fizikaóra.

2010. márc. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%
Ha vízről van szó, akkor 300 kg. Ha nem, akkor nem. A sűrűségéből lehet ezt kiszámítani, ami az anyagi minőségtől függ.
2010. márc. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
62%
1 köbdeciméter az 1 liter. 1 liter 1 kg. 300 kg szorozva 1000-el. Mert annyi gramm 1 kg. Az pedig 300.000 gramm.
2010. márc. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak: 4fokos víznél okés. De megnézném, h 1 dm3 higany mikor lesz 1 kg.....
2010. márc. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
utolsónak meg minden okosnak. Egy általános iskola 5. osztály matekkönyvében nem lesz sem sűrűség és semmi efféle. csak tudni kell h 1dm3=1kg nem kell túlkomplikálni a dolgot. mindenki volt 5-es nem? okosabbak vagytok náluk?
2010. márc. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A hatodikos fizikakönyvben (már amíg volt hatodikban fizika, most nem tudom, mit tanítanak helyette, de ahogy látom, nem sokat) pedig szokott szerepelni egy látványos táblázat a különböző anyagok sűrűségeivel. A közelben pedig ott van egy képlet, benne egy csúnya görög betűvel, illetve az m/V hányadossal.

Ennyire hülyének lenni...

2010. márc. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
6-ban nincs fizika :) csak 7-tól kezdik ilyen néven tanítani, hogy fizika, 6-ban természetismeret van nulla fizikával...
2010. márc. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Na, végre fel vagyok világosítva. Csak én még bőven a NAT előtt jártam iskolába és nem tudom, most hogy ferdítették el a természettudományos képzést.

(az itt látható végeredmény alapján eléggé hatékonyan)

2010. márc. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!