Mi a különbség a két kémiai egyenlet között?


Azt nem értem, hogy van ez az egyenlet:

C+O2=CO2

és van ez: 2Mg+O2=2MgO

az első miért nem így néz ki: 2C+O2=2CO

mitől függ, hogy a 2-es indexbe kerül vagy a betűk elé?


Remélem érthető :))

Köszönöm


2015. júl. 7. 11:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát... ezt úgy tudni kell.

oxidációs számokat nézd át, onnan tudni fogod:)

a négyjegyű függvénytáblát nyisd ki a 304. oldalon , nézegesd azt és vesd össze az itteni reakcióiddal

2015. júl. 7. 12:42
 2/4 anonim ***** válasza:

Az indexben lévő részecskén belüli kötést jelent, oxigén meg nem atomosan fordul elő, hanem kétatomos molekulát alkot.

A szén atomrácsot, a Mg fémrácsot atomosan szoktak az ilyesmivel számolni, mert igazából a rácson belüli arányt jelöli. A MgO is atomrácsos, és ott is azt jelöli, hogy az atomrácson belül milyen arányban vannak az összetevők.

2015. júl. 7. 14:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Mindegyik egyenlet helyes.

Ez a folyamat zajlik le:


2 C + O2 = 2 CO

2 CO + O2 = 2 CO2


Összesítve: 2 C + 2 O2 = 2 CO2

Ezt pedig 2-vel leegyszerűsítjük. így lesz: C + O2 = CO2.


Magnéziumnál nem lehet MgO2, mert a Mg oxidációs száma +2, az O oxidációs száma -2, és mivel az összegüknek molekulán belül nullának kell lennie, így csakis 1:1 arányban reagálnak egymással, azaz MgO a molekulaképlet.

2015. júl. 7. 14:56
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2015. júl. 7. 18:52