Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan oldjam meg az alábbi...

Hogyan oldjam meg az alábbi feladatot?

Figyelt kérdés

Határozzuk meg "a" eleme R értékét úgy,hogy 2^a-1,(2^-a+2)+1,(2^a+1)+1 számok számtani haladványban legyenek.

Tehát kettő az "a" mínusz elsőn,kettő a mínusz "a"+ kettedik hatványon plusz egy,kettő az "a" plusz elsőn plusz egy...

Ennél jobban nem igazán tudtam megfogalmazni



2015. júl. 15. 18:07
 1/4 anonim ***** válasza:
[2^(-a+2)+1]-2^(a-1)=[2^(a+1)+1]-[2^(-a+2)+1]
2015. júl. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Tom Benko ***** válasza:
Azaz röviden: 2^{a-1}, 2^{2-a}+1, 2^{a+1}+1 legyen számtani sorozat. Feltételezem, hogy egymást követő elemekről van szó, mert különben eléggé semmit mondó a feladat. Használd ki a sorozat definíciós képletét: a_{n-1}+a_{n+1}=2a_n!
2015. júl. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
még mindig nem értem...valaki elmagyarázná? próbáltam ezekkel a módszerekkel megoldani,de nem jutottam sehová
2015. júl. 17. 10:28
 4/4 anonim ***** válasza:
2015. júl. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!