Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hol tudok találni kész naplóbe...

Hol tudok találni kész naplóbejegyzéseket?

Figyelt kérdés
Azt a feladatot kaptuk nyárra, hogy naplóbejegyzéseket kell írnunk. Ezeknek a bejegyzéseknek a tartalma egy nap leírása legyen (vagy valami kaland, a lényeg hogy legyen benne cselekmény). A tanárunk leszögezte, hogy ne vázlatpontoson írjuk (pl.: reggel 10-kor keltem, 11-kor reggeliztem...). Ha tudtok olyan linket küldeni, ahol tudok találni ilyen bejegyzéseket, akkor azt nagyon megköszönném.

#feladat #házi #házi feladat #napló #nyár #naplóbejegyzések #nyári napló
2015. aug. 5. 09:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Akármelyik blogba beleolvashatsz
2015. aug. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia !

Úgy írd, mintha kis fogalmazások lennének.

Pl.

2015. augusztus 9.


Éjjel alig aludtam valamit. Nagyon meleg volt, egy kicsit sem hűlt le a szobám, pedig minden ablak, az erkélyajtó is tárva-nyitva volt.

Szinte állt a levegő.

Talán hajnalban tudtam aludni pár órát.

Régebben egyszer, táboroztam és sátorban aludtam.

Ekkor tapasztaltam, hogy a napfelkelte előtti egy-két óra a leghűvösebb. Jó volt most erre gondolni. Azokra a csodálatos reggelekre, szinte harapni lehetett a friss levegőt.

Hét órakor már fel is ébredtem.

Behúztam a függönyöket, becsuktam az eblakokat.

Hátha így megőrzöm a szoba hűvösségét, kizárom a meleget.

Készülődnöm kellett, meg akartam látogatni a nagymamámat, segíteni neki bevásárolni, takarítani.....

Jöhetnek a további események, persze valami más is, ami valóban Veled történt.

Csak azt akartam megmutatni, hogy lehet hangulatosabban, élményszerűen bevezetni a napló bejegyzéseket. igen érzéseket, gondolatokat beleírni, véleményt, ha pl. moziban filmet láttál, valami olyan esemény történt Veled, ami felkavart, felháborított, vagy éppen ellenkezőleg, meglepett, kíváncsivá tett, voltak érdekes találkozásaid,beszélgettél valakivel utazás közben, stb.

Nem kell egyforma hosszúnak lenni minden napnak, lehet olyan, ami csak egy-két mondat, leírhatod, ma nem volt időm beszámolni arról, mi történt, majd holnap pótolom.

Sok, szép irodalmi napló is létezik, nemrég a Nők lapja c. hetilapban olvastam a nagy költő özvegyének, Radnóti Miklósné, Fanninak a naplóbejegyzéseit. Szívszorítóak az utolsó, együtt töltött napok.

2015. aug. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!