a, Hány kilométert tettünk meg, ha egy óra alatt 3,6 km-t haladtunk, és 2,6 óráig mentünk? Hány kilométert tettünk meg ugyanilyen tempóban 3 óra 24 perc alatt?

b, Hány kilométert tesz meg óránként Tomi vitorlása, ha 9,5 csomós sebességgel hasítja a hullámokat? Az 1 csomós sebesség azt jelenti, hogy 1 óra alatt 1 tengeri mérföldet, vagyis 1,852 km-t tesz meg a hajó.



2015. aug. 8. 18:24
 1/2 anonim ***** válasza:
ez most komoly? csak szorozni kell
2015. aug. 8. 18:31
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

út = sebesség * idő

(ajánlom a Belga együttes Fizika című számát meghallgatni)


a) út = 3,6 * 2,6 = 9,36 km


3 óra 24 perc = 3,4 óra

út = 3,6 * 3,4 = 12,24 km


b) 9,5 csomó = 9,5 tengeri mérföld = 9,5 * 1,852 = 17,594 km


Sajnos teljes mértékben egyetértek az előttem szólóval.

2015. aug. 9. 08:13