Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Boccaccio : A sólyom feláldozá...

Boccaccio : A sólyom feláldozásának történetének tartalma? Lécci segítsen valaki!

Figyelt kérdés
2010. márc. 10. 16:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Éljen az önállóság és kreativitás...


[link]

2010. márc. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nahh eddig én is eljutotta.Megnyitottam az összes oldalt,de semmi érdemlegeset nem találtam (tartalmat)..
2010. márc. 10. 17:18
 3/3 anonim ***** válasza:
79%

de figyu. ez egy novella. nem egy regény. nem tart túl hosszú ideig elolvasni és leírnia a tartalmát.

amúgy a főszereplő egy nő, akinek van egy gyereke és egy férje. a férj meghal és ezért a nő és agyerek elköltöznek vidékre(azt hiszem ott is van egy házuk) a vagyon a fiúé lenne, ha ő meghalna akkor pedig a nőé. ott vidéken, a szomszédban egy olyan férfi lakik aki régebben gazdak volt, de az összes vagyonát eltékozolta. csak egy szolyma maradt. amúgy meg belezúgott teljesen a nőbe, aki persze rá sem nézett. azután a nő fia beteg lesz, és mivel már előtte is teljesen lenyűgözte őt a sólyom ezért megkérte az anyát, hogy szerezze meg neki. merthogy csak attól gyógyulna meg. a nő át is ment a szomszédba(de nem sok reményt látott, hiszen a férfinak ez volt az utolsó vagyona és nagyon imádta a sólymát) a szomszéd be is hívta és nagyon megörült, hogy eljött hozzá(mivel, mint már irtam szerelmes volt belé) és amikor a nőt éppen az ebédlőbe kisérték, a férfi odasúgta a szakácsnak, hogy süssék mega sólymot, hiszen egy ilyen úri hölgyet biztos csak ezzel lehet elkápráztatni. meg is sütötték, megették, aztán a nő a tárgyra is tért. és akkor persze kideült, hogy pont most ették meg a sólymot. a nő gyereke meghal, ők ketten pedig összejönnek:) the end

2010. márc. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!