Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segítene nekem a matek...

Valaki segítene nekem a matek házi feladatomban? Nyári szünetre kaptunk feladatlapot és ez a kérdés kifogott rajtam. A többi lent.

Figyelt kérdés
Mária és Anna életkorának összege 44 év. Mária kétszer olyan idős, mint Anna volt akkor, amikor Mária fél olyan idős volt, mint Anna lesz akkor, amikor Anna háromszor olyan idős lesz, mint Mária volt akkor, mikor Mária háromszor olyan idős volt, mint Anna. Milyen idős Mária és Anna?

2015. aug. 25. 10:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Egy hasonló feladat megoldása:

[link]

Ez alapján nem tudnád önállóan megoldani?

2015. aug. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen! Nagyon szépen köszönöm! :)
2015. aug. 25. 12:14
 3/7 anonim ***** válasza:

Én lusta vagyok táblázatozni, elkezdtem nyelvészeti és logikai alapon... aztán belezavarodtam. Mennyi lett a vége?


Arra jutottam, hogy Mária az idősebb, az életkora valószínűleg osztható 6-tal, és talán nincs túl nagy különbség a koruk között. A legvalószínűbbnek a 20 és 24 tűnt...

2015. aug. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne hagyjatok hülyén meghalni! (Az előző voltam!)
2015. aug. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nekem eredményül az jött ki, hogy Anna: 16.5 éves Mari pedig: 27.5 éves. Én sokáig törtem ezen a fejem , de szerintem így sem jó megoldás született belőle.
2015. aug. 25. 19:07
 6/7 anonim ***** válasza:

A végétől indulva:


Régen: Anna x és Mária 3x


Majd: Anna 9x, és emiatt Mária 11x (mert 8x év telt el)


Volt: Mária 4,5x és emiatt Anna 2,5x (mert 2x a különbség közöttük mindig)


Most: Mária 5x ezért Anna 3x


Összesen tehát 8x=44, azaz x= 5,5



Az életkoraik most:


Anna 16,5, Mária 27,5

2015. aug. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Vagyis jó a megoldásod.

Egyébként ellenőriztem is az egyes fázisokat.

2015. aug. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!