Melyik a legkisebb pozitív szám mellyel az alábbi számot megszorozva négyzetszámot kapunk?


5544 és 364

Már egy órája ezen tökölök, sehol sem találtam választ a kérdésemre :(



2015. aug. 25. 21:45
 1/3 anonim ***** válasza:

5544 = 2*2*2*3*3*7*11, kell bele még egy 2*7*11 = 154, hogy négyzetszám legyen.


364 = 2*2*7*13, kell bele még 7*13 = 91, hogy négyzetszám legyen.

2015. aug. 25. 21:50
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2015. aug. 25. 21:51
 3/3 anonim ***** válasza:

Felbontottad törzstényezőkre a számokat?

5544=2^(3) * 3^(2) * 7 * 11

Mi lenne, ha 2*7*11 -gyel szoroznád meg?

2015. aug. 25. 21:51