Ezt egy megoldókulcsban találtam.

nem 2a+2b-nek kellene lennie?


egy a-t egy b-vel nem tudok összeadni, tehát a zárójel értelmetlen

eredményképpen -> 3a-a+2b=> 2a+2b


Hol tévedtem?



2015. aug. 31. 02:15
1 2
 1/13 TR75 ***** válasza:
100%

Igen, mert a mínusz jel a "+2b"-re is vonatkozik.

De helyettesítsd be tetszőleges számokkal, és meglátod, valóban így van.

2015. aug. 31. 03:33
 2/13 anonim ***** válasza:
17%

Én is sasolom így hajnalban, de a zárójel nem kell, ha csak egy gyenge szorzás jelet nem vettél észre.


Anélkül:

2a+2b = 2a-2b vagyis 2b = -2b vagyis b = -b


AMi az abszolút számokra igaz.


Na zúgok aludni, mert már nem nem megy.

2015. aug. 31. 03:35
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Illetve "a" kiesik, "b" pedig tetszőleges abszolút szám.
2015. aug. 31. 03:39
 4/13 anonim ***** válasza:

"nem 2a+2b-nek kellene lennie? "


Ha az lenne, akkor is kiesik az "a", de a "b" lehet bármi, akkor nem kéne abszolút értékét venni.

2015. aug. 31. 03:41
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Talán úgy könnyebb, ha elképzeled -1* szorzásnak:

3a + (-1)*(a + 2b)

Így már látszik, hogy a -1 miatt az "a" és a "2b" is - előjelet kap.

2015. aug. 31. 03:59
 6/13 anonim ***** válasza:
Egyébként össze tudod adni a-t és b-t, az eredmény a+b. A lényeg, hogy ez a két ismeretlen bármilyen szám lehet. De attól, hogy nem tudjuk melyik számok, attól még nagyon is össze lehet őket adni.
2015. aug. 31. 04:01
 7/13 A kérdező kommentje:
Ezek szerint a - jel -1-el való szorzást jelent?
2015. aug. 31. 15:18
 8/13 anonim ***** válasza:
Hát mondhatjuk. Legalábbis mindig egyenlő. Pl -123 = -1 * 123 és -x = -1 * x
2015. aug. 31. 15:39
 9/13 A kérdező kommentje:

Elnézést kérek mindenkitől, most jöttem rá, hogy hülye vagyok.

a kivonás és a -1-el beszorzás tagonként, majd műveletvégzés ugyanaz.

2015. aug. 31. 16:08
 10/13 anonim ***** válasza:

#2 voltam, és hajnalban nagyon hülye és söröztünk a haverokkal előtte :(


Igen, egyértelmű a+2b-t vonsz ki, vagyis a zárójel feloldása után: 3a-a-(!)2b.


Bocsi mindenkitől.


Szerintem ne a -1 szorzással gondolkodj, csak bonyolítod. EGyszerűbb, ha 10 almából megeszel 2 almát, majd még 3-at.

Vagyis nem 10 - 2 + 3, ahnem 10 - 2 -3

2015. aug. 31. 18:05
1 2