Hány 3-mal osztható négyjegyű szám van?
2015. szept. 2. 15:45
 1/3 anonim ***** válasza:
HF kategória.
2015. szept. 2. 16:03
 2/3 Bugya Péter ***** válasza:

Egy szám akkor osztható 3-al, ha a számjegyeinek összege osztható 3-al.

4 jegyű legkisebb ilyen szám

1002

ez egy számtani sorozat első eleme:

a1=1002

d=3

az utolsó ilyen szám

9999

an=9999

n=?

a sorozat bármelyik tagját kifejezhetjük a1 és d segítségével:

an = a1+(n-1)·d

9999=1002+(n-1)*3 kivonok 1002-t

8997=(n-1)*3

2015. szept. 3. 08:13
 3/3 Bugya Péter ***** válasza:

osztok 3-al

2999=n-1 hozzáadok 1-t

3000=n

ennyi 4 jegyű szám van

2015. szept. 3. 08:14