Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kell irnom holnapra egy 10-12...

Pipa200114 kérdése:

Kell irnom holnapra egy 10-12 mondatos fogalmazást hogy én a filmet vagy a könyvet szeretem jobban. És h mik a hátrányai meg előnyei. Semmi ötletem nincs. Segitetek? Köszi.

Figyelt kérdés

2015. szept. 3. 17:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Melyiket szereted jobban és miért?
2015. szept. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia !

Biztosan tudod, melyiket szereted jobban.

Adok pár ötletet, mit lehetne írni az egyikhez, mit a másikhoz, attól függően, melyiket választod.


Könyv:


Azért szeretem, mert olvasás közben elképzelhetem a szereplőket, az író leírása, bemutatása alapján szinte magam előtt látom őket.

Egy saját képi világot teremtek magamnak az előforduló helyszínekről, elképzelem, melyen a kor, amelyben a történet játszódik, milyen a környezet, amelyben mozognak, élnek a főhősök.

Ha történelmi regényről van szó, ez sokkal izgalmasabb feladat, meditálok olvasás közben, milyen lehetett akkor élni, hogyan viszonyultak az emberek egymáshoz, milyenek voltak az emberi kapcsolatok?

S természetesen azt is, milyen lehetett az akkori viszonyok között létezni, a mai technikai eszközök nélkül.

Milyen nagy dolog lehetett utazni repülőgépek, vonatok nélkül, lóháton, szekéren, amelyek akkor a szárazföldi közlekedési eszközöket jelentették. Esetleg gyalog vándorolni, ismeretlen országokat bejárni.

Milyen kalandokon keresztül juthattak el egyik országból, egyik földrészről a másikra ?

Az útleírások olvasása is hasonló izgalmakat rejteget.

Elképzelhetem, én mit tennék, hogyan viselkednék egy-egy veszélyes helyzetben, vadászkalandok közepette egy szafarin például.

Stb....


Film:


Filmeket nézve az ember tulajdonképpen mindent készen kap.

Nem kell azon meditálni, kit, hogyan képzelek el, milyen a világ, a környezet, amelyben a film játszódik, mert helyettem elképzelte a rendező és élethűen bemutatja azt.

Előnye, hogy egy történetet sokkal hamarabb megismerhet az ember, egy film egy hosszabb lélegzetű regényt is belesűrít 3-4 órába.

Tehát sokkal hamarabb "túl vagyok rajta", megnézem, és már jöhet is a következő.

Talán nem is kell annyit foglalkozni vele, hogy megértsem az összefüggéseket, ha jó a rendezés, a könyv, regény tartalmát, eseményeit "tálalva" kapom, mint egy jó ebédet.

Természetesen a képi világ nagyon fontos, ha szép tájakon játszódik a regény cselekménye, az operatőr ezt gyönyörűen elénk tárhatja, szépen fényképezve ez külön is élmény lehet.

Könnyebb megérteni a tartalmat, a szereplők jelleme a külsejük ábrázolásával jobban kirajzolódik előttünk.

A filmeknél a látvány sok esetben fontosabb, mint a tartalom, persze akkor az igazi, ha a kettő ötvöződik, egyik sem nyomja el a másikat.


Mindkét műfajra vonatkozóan felhívnám a figyelmedet Kölcsey Ferenc írására, entelmére, a Parainesisre, amelyet unokaöcséhez írt.


"A könyvek száma végtelen, a Te éveid pedig végesek."

Bátran vonatkoztathatjuk ezt az igaz intelmet a filmekre is.

Csak a minőségit, a jót, a kiválót válaszd, akár könyvről, akár filmről van szó, bármilyen műfajba tartozó alkotással is ismerkedsz, ezt kell szem előtt tartani !



.

2015. szept. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!