Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Szisztok. Szerintetek miben...

Sosora kérdése:

Szisztok. Szerintetek miben hasonlít az ének óra a matekhoz?

Figyelt kérdés

Éneken kaptunk egy ilyen feladatot. (Középiskola 9. osztálya) A kérdés az, hogy miben hasonlít a két tantárgy egymáshoz. A tanárnő azt mondta, hogy a szolfézs irányában induljunk el, de teljesen ötlettelen vagyok.

Nektek esetleg van valamilyen ötletetek ezzel kapcsolatban?

Előre is köszönöm!

Chu~~



2015. szept. 5. 09:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egész, fél, negyed, stb. matekban is meg a hangokban is, ebbe az irányba indulj el.
2015. szept. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nyuu, köszönöm!
2015. szept. 5. 10:24
 3/7 Tom Benko ***** válasza:
Hm. Húr rezgései, furulya, hangok, harmónia, kromatikus skála, stb...
2015. szept. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Végül is igaz, de a rezgések inkább a fizikához tartoznak. Egy normál 9. osztályos énekórán nem hiszem, hogy kromatikus skálát meg harmóniákat tanítanának.
2015. szept. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Tom Benko ***** válasza:
@4: Én viszont igen. És akkor még a Chladný-ábrákat nem is említettem, meg a Lissajous-görbéket. Egyébként a rezgőmozgás egyenletei már tiszta matek.
2015. szept. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 veterán vas ***** válasza:

Miután 9. osztályról van szó, talán egyszerűbb a megoldás. /de csak talán..../


Arra gondoltam, hogy a két tantárgy metodikájából kellene kiindulni.

A matek alapja a számsor, az éneké a hangsor.

Itt a számokkal ott a hangokkal lehet kombinálni.

Ahogy vannak egyszerűbb matek feladatok, ugyan úgy egy hangszerre, énekhangra írt egyszerű dallamvezetésű zenék.

Ha a matek alapja az összeadás, kivonás akkor a zenében ez egy primitív pentaton dallam.

Minél bonyolultabb egy matematikai feladat, annál több szólamú és összetettebb dallamvilágú pl. egy oratórium.


Vagyis, ha a százalék-számítás, annyi mint a "boci-boci tarka", akkor a másodfokú egyenlet képletének levezetése, már egy többtételes vonósnégyesnek is tekinthető.


Ja' és akkor hol van az a összetett matematikai feladat, ami felér a Queen Bohemian Rhapsody-jával? ;)

Na jó, ez már marhaság, de a szolfézs-matek összefüggéséből próbáltam meg kiindulni.

2015. szept. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindkettőben van, aki nem jó. És valaki direkt nem jó, mert nem érdekli, van aki meg csinálná, próbálkozik, de nem megy neki. Mindkettőből van tanóra. Mindkettőt lehet élvezni, csak van, aki az egyiket élvezi, van, aki a másikat. Kaptok belőle osztályzatot, vannak belőle alapfogalmak, amiket nem árt tudni.
2015. szept. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!