Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fizika házi? Segítsen valaki.

Fizika házi? Segítsen valaki.

Figyelt kérdés

Holnap írunk és nem tudom a válaszokat. A 7-es Fizika tankönyből, mondom a kédést:

-Sorold fel az anyag lehetséges halmazállapotait!

-Jellemezd az anyag szerkezetét az egyes halmazállapotokban!

-Mi a neve annak a jelenségnek, melynek során a különféle folyadékok részecskéi külső hatás nélkül összekeverednek?

-Hasonlítsd össze a szilárd, a folyékony és a légnemű halmazállapotú anyag részecskéinek mozgását!

-Mi a különbség a szilárd, a folyékony és a légnemű halmazállapotú anyag részecskéi között levő vonzóerők között?

Előre is nagyon köszönöm válaszotokat.:)



2015. szept. 6. 10:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Te most komolyan nem tudod a halmazállapotokat? Most viccelsz? Ezt egy harmadikos kisgyerek is tudja!! Ne velünk oldasd meg a házidat, ha ennyire lusta vagy!
2015. szept. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

halmazállapotok:

- légnemű (részecskék messze vannak egymástól)(vonzerő kicsi)

- szilárd (részecskék közel vannak egymáshoz)(vonzerő nagy)

- folyékony (a részecskék úgymond egymásba kapaszkodnak) (vonzerő nagy)

- képlékeny

2015. szept. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Amúgy internet a barátod, ézd meg mi van fenn! :D

Figyelj, ha valami nem jó az azért van, mert másnapos vagyok. :DD 17/F

2015. szept. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat már leírtam és rájöttem csak megijjettem mert régen vettük, és mostmár tudom. Csak segítséget akartam volna kérni.:)
2015. szept. 6. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!