Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ezeket a matek feladadokat...

Ezeket a matek feladadokat hogyan kell megcsinálni? : )

Figyelt kérdés

1, Számítsd ki,melyik nagyobb,az x abszolútértéke vagy az y ellentettje,ha

x=5,4-(2/5-5/2) és y=0,4-(7/3-1/4):5/12.


2,Melyik az a szám,amely felének és negyedének az összege 21-gyel nagyobb,mint a harmadának és hatodának különbsége?


3,Hány oldalú az a szabályos sokszög,melynek összesen 35 átlója van? Hány fokos egy-egy belső szöge? Hány háromszögre bontják az egy csúcsból kiinduló átlói? Hány fok a belső szögeinek összege?


4,Mekkora annak a derékszögű trapéznak a területe,amelynek a hosszabb szárán fekvő szögei közül a nagyobb háromszorosa a kisebbnek és az alapjai 8 cm illetve 6 cm hosszúak?


5,Egy kocka egyik élét 50%-kal csökkentjük,a másik élét 50%kal növeljük, a harmadik élét változatlanul hagyjuk. Hány százalékkal változik a felszín és a térfogat?


6, Legalább hány ceruza van azon az asztalon,amelyen a ceruzák öt olyan csoportba rendezhetők,amely csoportok mindegyike különböző számú ceruzát tartalmaz?


2015. szept. 6. 14:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak nem gondolod, hogy ezt mind valaki levezeti neked?! Ha valamit nem értesz konkrétan, akkor segítünk.
2015. szept. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Abszolút egyetértek, de azért némi iránymutatás:

1. számold ki! ott van az x-re meg az y-ra egy-egy kifejezés, csak ki kell számolni.

2. csak egy egyenletet kell felírni rá.

3. elindulni úgy tudsz, hogy tudod hogy van egy képlet a sokszög átlóinak számára. Abba ha ismeretlenként írod az oldalak számát (n), egyszerűen kijön.

4. a szögek azért kellenek, hogy a magasságot ki tudd számolni.

5. az eredeti kocka élét 'a'-val jelölöd, és egyszerűen a megváltozott hosszakat írod be a képletbe.

6. a kulcsszó a 'legalább', úgyhogy gondolkozz, mi a legkisebb számú ilyen eset.

2015. szept. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kedves első! Nem kértem,hogy az összeset elég ha egyszerre csak 1-et írtok le.. második válaszolónak köszönöm,de sajnos van amelyiket így sem értem..elfelejtettem hogyan kell
2015. szept. 6. 22:03
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Az a baj, hogy kiírtál ide 6 példát, de ebből mi nem fogjuk tudni, hogy mit nem értesz benne.


Azt kéne leírnod, hogy mi jelenti a nehézséget számodra, mert ennek ismeretében tudunk segíteni.


Pl. a második példában a felírandó egyenlet, ha a számot S-el jelöljük:


S/2+S/4=21+S/3-S/6.


A megoldás ránézésre látszik, nyílván 36. Ha ellenőrzöd, kijön, h. tényleg jó.

2015. szept. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!