Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mik az evolúció elleni és...

Mik az evolúció elleni és melletti érvek?

Figyelt kérdés
Evolúció ellen , és mellett kell gyűjteni érveket.

2015. szept. 11. 19:43
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
65%

Miféle érveket? Ez nem egy erkölcsi kérdés.

Az evolúció tudományos tény, amire rengeteg bizonyíték van, ellene pedig jelenleg nincs egyetlen sem.

2015. szept. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Háziba kaptuk, hogy kötelező mind a kettőről írni. Eddig csak az az melletti érveket találtam, de elleni is kellene.
2015. szept. 11. 19:48
 3/25 anonim ***** válasza:
92%
Nem meglepő.
2015. szept. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
54%

Magának az evolukciónak egyik legnagyobb hibája, hogy pont az eleje van elkenve a dolognak. Az őslevesben nyomás, hő, villámok hatására létrejövő (legalábbis laborkökülmények között) aminósavak és az első reprodukcióra képes szervezet között akkora a szakadék, amihez képest a faék a nyolcmagos processzor korai változata.

De ha van is egy ősi, kezdetleges baktériumunk, akkor az elméletben feltételezett kedvező mutációk hosszú sorozata (még a mellékállomásokkal, kitérőkkel együtt is) annyi valószínűtlen, hogy a valószínűségéről szinte nem is illik beszélni. Még akkor sem, ha a kutatási adok alátámasztják.

2015. szept. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim válasza:
83%

Nem, ez kizárólag a te hibád, nevezetesen [link]


A tudományban nem létezik ilyen hogy "elkenve" meg "nem illik".

2015. szept. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 Tom Benko ***** válasza:
@cicuska77: Hm. Mesterségesen előállított önreproduktív RNS-hez mit szólsz?
2015. szept. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 Tom Benko ***** válasza:
93%
Az evolúció elleni összes érv: [link]
2015. szept. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
24%

Vidiripi


"Mesterségesen előállított önreproduktív RNS-hez mit szólsz?"


Bár nem nekem szól a kérdés de én azt mondom, hogy azt valaki létrehozta/megtervezte!

2015. szept. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Jóvan.
2015. szept. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
92%

"Bár nem nekem szól a kérdés de én azt mondom, hogy azt valaki létrehozta/megtervezte!"

Tudod, ezeket nem úgy hozzák ám létre, hogy kiszámolgatják, milyen bázissorrendre van szükség bizonyos működéshez, aztán mint a legót, összepakolgatják egyesével. Semmilyen tudatos megtervezés vagy bármi, ami teremtésre hajazna, nincs benne.

A mesterséges előállítás során is evolúciós algoritmusokat alkalmazva fejlesztgették az RNS-t, majd a sok variáció közül kiválasztották azt amelyik a leginkább megfelelt az elvárásoknak. Egyébként maga az evolúció, sőt, a tenyésztés, a nemesítés is így működik.

Az RNS molekula neve tC19Z, utánanézhetsz ha gondolod.

2015. szept. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!