Egy osztály 14 tanulója közül 3 szőke 4 fekete 6 barna 1 vörös. Két lányt véletlenszerűen kiválasztva mi a valószínűsége annak, hogy a kiválasztott lányok haja különböző színű?

matek, valség, kombinatorika

2015. szept. 13. 17:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Összes eset: 14*13/2=91


Rossz esetek: a hajszínek azonosak

1) szőkék: 3*2/2=3

2) feketék: 4*3/2=6

3) barnák: 6*5/2=15


Rossz esetek száma: 24

Kedvező esetek száma=összes-rossz=91-24=67


Valószínűség: 67/91, tovább nem egyszerűsíthető, =~0,7363=73,63% az esélye annak, hogy 2 lányt kiválasztva a hajszínük különböző lesz.

2015. szept. 13. 17:30
 2/2 A kérdező kommentje:
basszus tényleg, köszönöm szépen :D
2015. szept. 13. 17:34