Matekházi 9. osztály. Valaki elmagyarázná kérem? (feladat lent)

Egy 24 fős osztályból 12 diák kémia, 14 fizika szakkörre jár. Hányan járnak egy-egy szakkörre, ha 5 diák egyikre sem jár?

2015. szept. 17. 18:20
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
7
2015. szept. 17. 18:27
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de hogyan lehet kiszámolni?
2015. szept. 17. 18:31
 3/5 anonim válasza:
40%
Szia :) írj üzenetet és megmutatom
2015. szept. 17. 18:36
 4/5 A kérdező kommentje:
Már rájöttem a megoldásra, köszönöm!:)
2015. szept. 17. 18:36
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nos, amit kérdeztél (hányan járnak egy-egy szakkörre?), azt sehogy sem kell kiszámolni, mert meg van adva: 12-en kémiára, 14-en fizikára.


Az 1. válasz írója a feltételezhető tényleges kérdésre válaszolt: hányan járnak mindkét szakkörre?


24-en vannak, 5-en nem járnak szakkörre. Szakkör(ök)re járnak 24 – 5 = 19-en.

A 2 szakkör együttes létszáma 12 + 14 = 26 fő.

Ha 19-en járnak szakkörre, ez csak úgy lehetséges, ha 26 – 19 = 7 fő 2 szakkörre is jár.

2015. szept. 17. 18:42