A matek zöld összefoglalóban (összefoglaló feladatgyűjtemény matematikából) a 987-est hogy kell megcsinálni? Mert a megoldás szerint x=-3, de nem tudom, hogy jött ki.


2015. szept. 18. 20:45
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Ha lusta vagy leírni a feladatot, akkor sajnos mi is lusták leszünk leírni a megoldást.


B) kérdés: honnan a rákból találjuk ki, hogy pontosan melyik zöld matek-összefoglalóra gondolsz? Mert elárulom, hogy jó eséllyel van egy pár.

2015. szept. 18. 20:49
 2/4 anonim ***** válasza:
Aki tanult abból a példatárból, azért tudja miről van szó... Viszont ugye kérdező, nem várod el, hogy fejből tudjuk a kiírást nemde?
2015. szept. 18. 20:54
 3/4 anonim ***** válasza:

16*2^(x-1) = 9*3^(x+1)

2^4*2^(x-1) = 3^2*3^(x+1)


azonos alapú hatványok szorzása után:

2^(x+3) = 3^(x+3)


ez pedig csak akkor lehet, ha x+3=0, azaz x=-3

2015. szept. 18. 21:17
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2015. szept. 20. 09:43