Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Az angolban használható a...

Az angolban használható a think folyamatos időben? Pl: Nicky is thinking ig giving up her job. Ez helyes vagy olyan hogy thinking nincs?

Figyelt kérdés

2015. szept. 21. 18:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Van olyan, hogy thinking. Olyan nincsen, hogy "ig".


Nicky is thinking about giving up her job.

2015. szept. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A gondolkodást, véleményt, érzékelést, érzelmet és birtoklást kifejező igéket nem használhatjuk folyamatos igeidőben!
2015. szept. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

#2

Tényleg?

Az Oxford szótár szerint igen:

[link]


Persze én megértem, hogy egyeseknek nem megy a folyamatos gondolkodás...

2015. szept. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Olyan nincsen, hogy "ig"."

De az okos telefonok korában csak ránézünk a billentyűzetre, és látjuk, hogy az of-ot ütötte mellé. :)

"Persze én megértem, hogy egyeseknek nem megy a folyamatos gondolkodás..."

Ez jó duma. :)


Amúgy, gondolom, mindketten megharagudtok, de az igazság félúton van. :)

A legtöbb felsorolt osztály tagjait lehet folyamatosban is használni, csak mást jelentenek. Nicky thinks it is good. Nicky is thinking whether it is good.

2015. szept. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"A gondolkodást, véleményt, érzékelést, érzelmet és birtoklást kifejező igéket nem használhatjuk folyamatos igeidőben!"


Belénk is ezt verte a tanár annak idején. Úgy látszik, hogy téves. Bár szerintem ha ezt közölném vele, bevágná a karót.

2015. szept. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amikor a think igét átlagos jelentésében használod, pl "I think you're right", akkor nem tehető continuousba.

Is thinking akkor van, amikor valaki gondolkodik valamiről, mint a te példádban is.

Tehát think gondolni - thinking gondolkodni.


Amúgy nekünk is a régi tanárunk úgy tanította hogy sose rakhatod folyamatosba meg ilyesmi. De ez csak egyszerűsítés mert gondolják hogy a diák nem tud egyszerre túl sok információt befogadni. Vagy fogalmam sincs :D

2015. szept. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!