Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mit jelentenek ezek a szavak?...

Mit jelentenek ezek a szavak? Feléje, plántálád, Ozmán vad népének.

Figyelt kérdés
...tenfiad,hamvvedre,fölette,vészek hányának,tengerén kínjának? A Himnuszból ezeket a szavakat nem értettem. Köszönöm a válaszokat! :)

#házi feladat #Kölcsey Ferenc #lecke #himnusz #feléje #plántálád #tenfiad
2015. okt. 1. 18:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Feléje - felé

plántálád -eredetileg elültetted, de a himnusz esetén inkább oda vitted juttatad a zászlóinkat.

Ozmán vad népe a törökök

tenfiad - a saját fiad, gyermeked

hamvvedre - régen is volt, hogy hamvasztással temettek, a hamvakat pedig erre szolgáló edényekbe, hamvedrekbe tették.

fölette - felette

vészek hányának - tengerén kínjának ez egyfajta kép. Úgy ábrázolja a népet mint egy hullámok között hánykolódó hajót, a vészek (megpróbáltatások, veszélyek)olyanok mint a hatalmas hullámok melyek ide oda hányják (lökdösik, dobálják) a hajót.

tengerén kínjának - rengeteg kínt és szenvedést is jelent

2015. okt. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
90%
Atya úr isten...látom, hogy ez egy több éves kérdés, és azt sem tudom, hogy hány éves vagy, de már tudom, hogy miért kapnak manapság 2-es 3-asokat a gyerekek az érettségin magyarból. Ezt borzalmas volt olvasni...
2019. júl. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
megadta címkéknél hogy házi feladat, szóval csak segítséget kért ahhoz.. valószínűleg 12-14éves lehetett
2020. jan. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!