Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hány féle képen helyezhetünk...

Hány féle képen helyezhetünk el 5 levelet 16 rekeszbe, ha a levelek között nem teszünk különbséget; 1 helyre csak 1 levelet tehetünk?

Figyelt kérdés
Segítsetek! Egyszerűen nem értem ezt a kombinatorikát! Én megértem a definíciókat...de nem tudom gyakorlatban alkalmazni.....ennél a feladatnál úgy néztem,h van 16 elem...ebből veszek ötöt...tehát vagy kombináció vagy variáció....aztán úgy mentem tovább,hogy mivel az elemek ugyanazok...ezért ismétlődnek...tehát akkor ez egy ismétléses variáció vagy ismétléses kombináció (ez utóbbit még nem tanultuk)....és szerintem a sorrend nem számít...mert most ha ugyanolyanok a levelek...akkor tök mindegy,hogy mondjuk az első és a harmadik rekeszbe beteszek egy-egy levelet vagy kicserélem.....Segítsetek...hol rontom el?.......meg még azért is gondolom,h ez ismétléses kombináció....mert az ismétléses variáció olyan mint a totó...és ez egyáltalán nem olyan....segítenétek? ...kérlek! Fontos lenne....esetleg ha valami tanácsokat tudnátok adni ez ügyben...előre is köszönöm

2015. okt. 6. 17:38
 1/5 anonim ***** válasza:

16*15*14*13*12


Az első levelet 16 helyre teheted, a másodikat már csak 15 helyre, mert egy foglalt, a harmadikat 14 helyre, mert már 2 foglalt és így tovább.

2015. okt. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
EZ ilyen egyszerű? :OOO
2015. okt. 6. 18:08
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen.
2015. okt. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Csakhogy az előző akkor igaz, ha különbözőek a levelek.

Ez az ism. néküli variáció esete.


HA egyformák a levelek, akkor annyi, hogy 16 rekeszből kell kiválasztani 5-öt. Ez 16 alatt az 5.

2015. okt. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nah...jól csináltam és elbizonytalanított első :( ........tanárom mondta,h jól csináltam
2015. okt. 7. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!