Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mikszáth Kálmán - Szent Péter...

Mikszáth Kálmán - Szent Péter esernyője fogalmazásban valaki segítene?

Figyelt kérdés

Egy levelet kell írnunk azzal a címmel, hogy: Glogovai legenda. Két szempont szerint lehet írni, úgy, hogy: Én egy glogovai lakos vagyok és elfogadom a legendát amit a faluban állítanak, vagy pedig ennek az ellenkezője miszerint én kinevetem és butaságnak tartom.

Segítség lehet: Az esernyő és Szent Péter fejezet.

Ha valaki megírná nekem, vagy legalább csak valamiféle vázlatot írna azt nagyon megköszönném!



2015. okt. 8. 15:27
 1/1 anonim válasza:

Nem tudom, hogy mennyire aktuáis még,de:

Egy szép napon a falu lakói éppen temetést tartottak, mikor elkezdett esni az eső. Nosza, keresni kezdtek egy esernyőt, elvégre, csak nem lehet már esőben temetni! Talátak is egy kopott-lyukas esernyőt az egyik fa tövében. Nosza, megfogták, a koporsó felé tarzották és úgy folytatták a misét. Hát abban a pillanatban drága halottunk felkelt a sírjából és újra élt. Aztán, az esernyő miatt egyre nőni kezdetz a csodák száma. Az emberek nem haltak meg, nem eshetett bajuk, amíg ott volt náluk az esernyő. Szép emelvényt kerítettek neki, elujságolták fűonek-fának, s az emberek messzi-messzi vidékekről is odazárándokoltak, megnézni azt a csuda esernyőt. És természetesen sok pénzt dobtak a falu előtti perselybe, hogy nekik is szerencsét hozzon..

A falu lakói pedig meggazdagodtak és így az esernyő szerencsét hozott nekik.

Te hiszel benne?

Ezt írd le!

(Amúgy csak mellékesen, de ha elolvasod az első fejezetet(talán tíz oldal), máris előrébb vagy egy kicsit!)

2015. okt. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!