Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kérhetek egy kis segítséget...

Kérhetek egy kis segítséget fizikából?

Figyelt kérdés

Próbálkozok vele, de valahogy sehogy se akar kijönni :/


Egy vonat két szomszédos állomás közötti távolságot 59,1 perc alatt teszi meg. Mekkora a sebessége km/h-ban mérve a nyílt pályán, ha tudjuk, hogy 15 perc alatt gyorsul fel és 10 perc alatt lassul le a nyílt pálya és az állomások között, valamint a két állomás távolsága 66,1km?


Valamint ennek a kettőnek megvan az eredménye csak nem vagyok bennük biztos. Leírná valaki a megoldást?


Egy gepárd álló helyzetből indulva 4,0m/s^2 gyorsulással üldözi zsákmányát 13,6 s ideig. Mekkora utat tesz meg ezalatt km-ben mérve?


Hortobágyi lovaskocsizás közben 8,3 m/s-mal hajtva mennyi idő alatt (percben megadva) teszünk meg 4,6km-t?


Előre is hálásan köszönöm a segítséget!



2015. okt. 9. 21:21
 1/5 anonim ***** válasza:
bevezetés a fizikába?
2015. okt. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos... Minden megy kivéve a fizika.
2015. okt. 9. 22:07
 3/5 anonim ***** válasza:
nekem se megy..bocsi hogy ide pofátlankodtam és nem tudok segíteni,de ismerősek voltak,szinte ugyanezeket kaptam:)
2015. okt. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezek rendkívül egyszerű példák. Az első pl: Legyen az állomások távolsága L, az eltelt idő t. A gyorsítási időt jelölje t1, a lassulásét t2. Gyorsítás után a vonat elér valamely v max. sebességet, majd t-t2 idő múlva zérusra való lassulását kezdi meg.

A sebesség-idő diagram nyílván trapéz, melynek területe persze L, és triviális hogy L=(t1+t2)*v/2+(t-t1-t2)*v. Ebben gyakorlatilag egy ismeretlen van, mégpedig a keresett v max. sebesség.

Megj: A feladat lehetséges, hogy az átlagsebességre gondol, ez nem derül ki világosan, viszont azt nem írnám le, hiszen ránézésre úgyis látszik...

2015. okt. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. okt. 9. 23:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!