Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fizika házi, melyiken mérünk...

Fizika házi, melyiken mérünk többet?

Figyelt kérdés

Adott két darab 10*10CM-es területü 1cm vastag vas(Fe)lapunk.


Ezekhez kapcsolunk egy esetben egy 5*5mm-es aluminium (Al)másik esetben pedig egy 2*2mm-es réz (Cu) lapon keresztül 12v 300ma-t. Melyik esetben lesz kissebb a veszteség és emnnyivel? A vaslap felületén hány ma-t mérhetünk így?


Tehát lényegében amit ki kkéne számolni, hogy a fent említettek közül melyikkel lehet többet átvinni, illetve, hogy mekkora a különbség. Gondolom a réz még így is többet fog hogy kissebb, bár elhet beugratós. Ha nem gond a levezetést is megírnátok?


Szorgalmi feladat jegyért, de akárhogy probálkoztam ez még kicsit bonyolult.



2015. okt. 10. 05:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szinten vagyunk? Mert ilyen jellegű problémákat Simonyi: Elméleti villamosságtan példatárában olvastam utoljára.

Azonban javasolom, mikor elhagyod az iskolát, mondd meg tanárodnak, azt üzenem, soha, de SOHA ne vállaljon állást atomerőműben, de még a BKV diszpécserközpontjában sem. A pongyola fogalmazás ezeken a helyeken a kollégák halálával jár...

Mert ugye minek van két darab vaslap? Ha úgy gondolta, hogy egyikhez az aluminyomot, a másikhoz a rezet, azt nem úgy mondják magyarul, hogy egyik esetben, másik esetben. Azt úgy mendják, hogy egyikhez, másikhoz. Az egyik esetben azt jelenti, hogy először ezt, majd azt...

Aztán meg, lapra rakjuk az érintkezőt vagy élre? Adódik, hogy lapra gondolt, de marhára nem látszik leírva.

Ha lapra rakjuk, középre rakjuk? Ez is adódik, de a helyzet ugyanaz... Ráz ez, főnök? Megfoghatom? Gondolom, Jóska... Zzzzzzz...

És bemegy az áram, aztán hol jön ki? Lapzártakor még ehhez két pólus kellett... Az már nem is magától adódó feltételezés, hogy a másik lap közepén, mert hát tényleg akárhol lehet


Ami a kérdéseket illeti, ha mindkét esetben a releváns pontokon (hol? ezt sem mondja) mérünk 12 V 300 mA-t, akkor nem egyforma a veszteség? :)

A vaslap felületén áram? Ha nem mondja meg, hogy az elektródákhoz képest hol, (akkor, ha feltételeztük hogy két átellenes lap közepén van a két elektróda) akkor nyilván csak egy válasz lehet, hogy a felületen (a felülettel párhuzamosan) áram komponens nincs.

2015. okt. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kicsit próbáltam rövidítve leírni, itthon nem tudom bescannelni a lapot és bemásolni nem akartam végig.


Lapjával igen, oldalaktól egyenlő távolságra, tehát középre, és sarokponton mérve.

2015. okt. 10. 08:54
 3/3 A kérdező kommentje:
Fogyasztó nincs külön említve, ezesetben gondolom szimplán a veszteség, hogy a sarokponton mennyit mérhetünk még, magyarul gondolom a két anyag közti ellenállás és az érintkező felületek a kulcs a dologban.
2015. okt. 10. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!