Fizika leckében tudnátok segíteni?

Egy gépkocsi a céljához vezető út felén 40 km/h állandó sebességgel halad. Mekkora legyen a sebessége az út második felén, ha azt akarja a vezető, hogy az egész utat figyelembe véve az átlagsebessége 50 km/h legyen?
2015. okt. 10. 12:24
 1/4 anonim ***** válasza:

60km/h


Sima átlag számítás, még súlyozni sem kell


50=(40+x)/2 majd megoldod x-re

2015. okt. 10. 13:00
 2/4 A kérdező kommentje:
én is így csináltam és a tanár azt mondta h nem jó
2015. okt. 10. 13:10
 3/4 anonim ***** válasza:
Ő mennyit mondott?
2015. okt. 10. 13:31
 4/4 anonim ***** válasza:

Átlagsebesség definíció szerint az összes út és a megtételéhez szükséges össze idő hányadosa. Szóval SOHA nem ilyen egyszerű, mint matematikában az átlagszámítás.

Az előbbi definíciót felhasználva, ha a teljes út 2s, akkor:

v = (2s)/(t1+t2)

v = (2s)/[(s/v1)+(s/v2)]

50 = 2/[(1/40)+(1/v2)]

1/40 + 1/v2 = 2/50

v2 = 1/[(2/50)-(1/40)]

v2 = 66,6666 km/h

2015. okt. 10. 14:13