Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 17 oldalas Minőség házi...

17 oldalas Minőség házi dolgozat, honnan tudnék informálódni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, ez a feladatszöveg: Készítsetek egy leírást minimum 17 oldal A4-es terjedelemben 14es karakterekkel a következő címmel: Hogyan fogjuk biztosítani a megkövetelt minőségszintet egy általában elképzelt gazdasági intézmény keretében és konkrétan (minél aprólékosabban leírva) azokat a konkrét műveleteket, amelyeket megkövetelek a cég alkalmazottaitól, azért hogy az ott létrehozott termékek, szolgáltatások kínálatok a lehető legmaximálisabb minőségszintet tudják nyújtani.


Na ez lenne a feladat szó szerint lediktálva. egyébként én 10 osztályos gimnazista vagyok

Szerintetek honnan lehetne informálódni?, mivel hogy nem születtem írónak :(... és ha nem írom meg kettest ad

Várom válaszaitokat és köszönöm előre is!


2010. márc. 16. 08:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudok válaszolni, csak nem értem. Egyébként hogy vagy 8.23-kor gép előtt? 1.Ez milyen tantárgy, én ilyen tantárgyról gimnáziumban soha életemben nem hallotam. 2. Ha nem készítenek fel rá, akkor nem írathatnak házi dolgozatot. 3. Ilyen terjedelem már egyetemi szemináriumi dolgozatnak is hosszú, és egyáltalán: hogy jött ki ez a lehetetlen szám, hogy 17 oldal? 4. A többiek hogy fogják megírni, mért nem tiltakoztok? 5. Ha kettest kapsz, hát kettest kapsz, nem mindegy az tizedikben?
2010. márc. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

4, lehet hogy Magyarországon mindegy de itt Erdélyben a kettes (1-4ig) bukás. A könyvtárból netteztem mert lyukas órám volt és most szünetbe csekkolom a válaszokat.

1 közkereskedelmi líceumban van ilyen tantárgy, neve Minőség és szak tantárgy

2 a leckékből nem lehet kiindulni tiszta elmélet, mindig csak diktál és nem értünk semmit. A tanár diktál egy páran írunk és a többiek zenét hallgatnak, beszélgetnek vagy keresztrejtvényeznek, a tanár nem hagyja de hiába úgyis amikor kettőt arrébb lép folytatják :(

3 kérdeztem már 12,ikesektől is de nekik a leghosszabb dolgozat 6 oldalas volt, és a másik 10,es osztályban is fel van hagyva, tehát nem viccel a tanár

Várom további hozzászokólat és tanácsokat, kiindulópontokat, forrásokat, elképzeléseket

2010. márc. 16. 09:00
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Kérdezősködj körbe, hogy a családból, vagy ismerőseid közül nem dolgozik-e valaki multinál. Azért itt,mert az ilyen cégeknél van ún. minőségbiztosítási rendszer, és ehhez kapcsolódóan vannak előírásaik, folyamatleírásaik, ISO minősítésük (ennek megfelelően ISO folyamatleírásaik) minden, a cégnél zajló folyamatra.

Ha egy ilyet elolvasol (bár iszonyú hosszúak és unalmasak) képet fogsz kapni arról,hogy miről és mit írj.

Gyanítom,hogy először ki kell találnod a "céged", hogy mit gyártasz ill. forgalmazol vagy szolgáltatsz. Ismerned kell (termék esetén) a gyártási folyamatot is.

Úgy gondolom, hogy ez egy eléggé összetett és nehéz feladat egy 16-17 év körüli diáknak, ez már inkább főiskolai vagy egyetemi példa....de attól még meg kell oldanod.

Ha találok a google-ban használható linket, majd bevágom. Addig is nézz körbe: minősébiztosítás vagy iso címszavak között.


Üdv!

2010. márc. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2010. márc. 16. 09:14
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Na, ezeket találtam:


itt találod meg a minőségbiztosítás fogalmát (a jegyzetek letölthető):

[link]

[link]


Hát, ez nagyon szakmai, de ez a lényeg

[link]


ez meg hosszú, de lépésről lépésre elmagyaráz mindent

[link]


kivonatolnod kell


Üdv!

2010. márc. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

PDCA-ciklus, SDCA-ciklus, TQM

Ezek is segítenek a google-keresésben.

2010. márc. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!