Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Erre válaszoljon légyszi...

Erre válaszoljon légyszi valaki magyarázattal együtt (hogy én is megértsem) válaszolni? :

Figyelt kérdés
Egy gyár termelése egy-egy év alatt 20%-kal csökkent,10%-kal, illetve 30 %-kal nőtt, de nem feltétlenül ebben a sorrendben. Milyen sorrendben következzenek ezek be, hogy a negyedik évre a lehető legnagyobb termelés jöjjön ki?
2015. okt. 14. 20:02
 1/3 anonim válasza:
17%
szóval 20%-kal csökkent.10-zel és 30-cal pedig nőtt. akkor szerintem ha x a termelés,először ez csökkenjen 20%-kal,majd utána először 10%-kal nőjön,mert így ha +10% is nőhet már 30%-kal,és ez azért jó,mert így a 10%-kal több termeléshez a 30%os növekedésnél hozzájön annak a 10% is a 30% százaléka..nem tudom érthető-e,vagy jó-e így,de én erre tippelnék..
2015. okt. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
KB. Köszi! :)
2015. okt. 14. 20:15
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

3*2*1=6 Tehát hatféleképpen következhet be a dolog.


Első esetben: 0,8x; 0,8x*1,1; (0,8x*1,1)*1,3 a sorozat, az utolsó évé 1,144x lesz.

A többi esetre is fel kell írni az utolsó évet, s akkor meglátod, hogy milyen "vicces" kis megoldása van.

2015. okt. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!