Valaki segítene kiszámolni ezt a szabadesés példát?


Milyen mély az a szakadék, amelynek az aljára egy leejtett kő 4,1mp-es zuhanás után esik le? (magyarul hány métert esett a kő)


tudom hogy a gyorsulása 9,81m/s a másodikon, de nem tudom kiszámolni.


segitenétek?


2015. okt. 17. 20:38
 1/2 anonim ***** válasza:

s=v0*t+g*t^2/2

v0=0

t=4,1 s

g=9,81 m/2^3

s=?

2015. okt. 17. 20:42
 2/2 anonim ***** válasza:

A négyzetes úttörvény értelmében s=(a/2)*t*t, ahol esetünk 'a' a gravitációs gyorsulás, tehát a=g. Az idő adott, tehát csak be kell helyettesíteni a képletbe:


s=(g/2)*4,1*4,1=16,81*(g/2), ahol g értéke sok mindentől függ, de ez a 9,81-es általában jó, ekkor a szakadék mélysége 82,45305 méter, ha 10-zel számolunk, akkor 84,05 méter. Ha azt mondjuk, hogy a valós gyorsulás e két érték között van, akkor ~1,6 méteres hosszintervallumon tudjuk megadni a szakadék mélységét.

2015. okt. 17. 20:47