Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segítség. Tablót kell csinálno...

Segítség. Tablót kell csinálnom a "Számrendszerek, számírás" témában és ötletem sincs hogy mit csináljak. Ötletek? Bővebben lent. (7. -es anyag)

Figyelt kérdés

Sziasztok! A segítségetekre van szükségem. Az a helyzet, hogy egy A/2-es méretű tablót kell csinálnom matekra melynek témája a számrendszerek és a számírás. Képek kellenek rá és szöveg (adatok,infók, érdekességek stb.) Semmi ötletem nincs. Nem tudom hogy fogjak hozzá. De ötös jár érte és nagy szükségem lenne most ötösökre. Szóval akinek van valami ötlete hogy mi kerülhetne a tablóra, vagy talált egy oldalt ahol érdekes, hasznos dolgok vannak a témával kapcsolatban az kérem linkelje be nekem. És ha valaki akárcsak érti hogy a "Számrendszerek és számírás" pontosan mit takar az se tartsa magában. Minden jellegű segítségre nagy szükségem van és nagyon remélem hogy valaki tud segíteni.

Előre is köszönöm. :)


13/l



2015. okt. 27. 21:51
 1/1 anonim ***** válasza:
Sajnos időt rabló ötleteim vannak. Matematika történetből kellene elővenni Mezopotámia 60-as számrendszerének vázlatos bemutatását. Gyök(2)=1+24/60+51/60^2+10/60^3+... esetén a hatvanados törtek kezelésének bemutatása. Óegyiptomi számírásról és az egyik ógörög (attikai) számírásról is lehetne még beszélni. Kívánatos lenne bemutatni a 10-es számrendszer kialakulásának történetét is. Végezetül a mai számítástechnika alapját képező kettes számrendszerét is érdemes bemutatni. Mint tudjuk, ennek érdekes kapcsolata van a hexadecimális és oktális számrendszerekkel is. Próbáld beszerezni Sain Márton : Nincs királyi út c. könyvét. Sz. Gy.
2015. okt. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!