Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » ( LÉGY JÓ MINDHALÁLIG). A...

( LÉGY JÓ MINDHALÁLIG). A fiam kérdezett de én sem tudtam neki segíteni ezekből a kérdésekből.!?

Figyelt kérdés

Ezek a kérdések:

1., Meséld el!

a, Misi kalapja b, Misi pakkja c, Böszörményi bicskája d, lutri



2., Mutasd be őket 3-4 mondatban!

a, Orczyék b, Pósalaky


3., Érvelj mellette vagy ellene! ( legalább 3 érvet írj!)-érvelő fogalmazás min. 10 mondtat erről: A mai diákok helyzete ma sokkal jobb, mint Misi idejében volt



4.,"Olyan lúzer ez a gyere, nem is értem, miért nem képes megvédeni magát".- Írj 5-6 mondatos véleményt erről az állításról!


5., Írj 8-10 mondatos fogalmazást arról a részről, ami Neked a legjobban tetszett!



2015. okt. 29. 19:08
 1/5 acelsziv ***** válasza:
Na akkor tessék szépen előkapni a könyvet és elolvasni. Benne van minden válasz. Dícséretes, hogy próbálsz neki segíteni ( XD )
2015. okt. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Haha nagyon vicces. 2-szer olvastam át neki a könyvet és mégsem tudom. Ez van...:( De ha valaki tudja légyszives de nagyon légyszives segítsen...
2015. okt. 30. 10:18
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Figyu. Úgy kell válaszolni rá hogy választhat hogy a,b,c vagy d kérdésre válaszol?

A fiaddal (fiával) egy cipőben járunk mivel mi is mist vesszük a légy jó mindhaláligot. És válaszolok amire tudok (röviden)


1. a.

Misi elment sírni a füvészkertbe és ott hagyta a kalapját, és később látta hogy az egyik kertészlegényen van de nem merte elkérni.


b.

Misi pakkot kapott és a többiek érdeklődve néztek rá mivel nem mindennapi jelenség volt hogy valaki pakkot kapjon, és Misinek különösen különleges volt mivel szegények voltak és az anyja meg is mondta h nem küld neki pakkot mert nem kell hogy a többiek lássák milyen szegények.

A többiek felnyitották a pakkot és bezabálták a cipőkenőcsöt (pfúúúúj!!!). Böszörményi ette a legtöbbet és rajta nevettek a többiek.


c. este böszörményi elő állt azzal hogy ellopták a bicskáját. Később Misi megtalálta.



2.a


Orcziék gazdagok voltak és Misi nagyon csodálkozott azon hogy mikor elment hozzájuk a buliba, egy cselédlány vette le a kabátját, hogy orczynak sok játéka volt, a nyomda amiben a saját írásai voltak kinyomtatva, meg hogy az anyuka kaláccsal és csokival kínálta, plusz a lányok akiket meghívtak.


b.

Pósalaki úr egy idős vak bácsi volt (aki furán beszélt szerintem) aki régen valami városi tanácsnok volt míg meg nem vakult.


3.

Mellette:

1. a legtöbb suli nem fizetős így még szegényebb diákok is járhatnak, és van sulitej v kakaó.

2 vannak olcsó használtruha boltok amikből lehet vásárolni

3. a szegényeknek a suli ingyen adja a kaját


Ellene.

1. A diákok kevesebbet káromkodtak, és perverzeskedtek.

2. nem voltak számítógépek ami elvonta volna a tanulók figyelmét.

3. a diákok nem vették át a hülye sznob amcsi viselkedést


4. Inkább legyen egy csöndes "lúzer" mint egy nagyszájú bunkó.


5. A fiad tudja hogy melyik a kedvenc része (nekem egyik se. Imádok olvasni, nyáron 16 könyvet olvastam el de ezt utáltam)



+ segítség:

A fiad képzelje el úgy Misit mint Levi Millert. Nekem bevált h a kis Pán Pétert képzeltem oda. Mindjárt izgibb volt a sztori :D

[link]



Segítőkész voltam úgyhogy kérem a zöld kezet :D

2015. okt. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nah még az utolsó kérdésre válaszolnal megmentened az eletem... Mondj egy fogalmazást röviden az egyik részről...
2015. nov. 1. 10:20
 5/5 anonim ***** válasza:

Alakítsd át valamelyik részt a történetből. Én így szoktam.

Habár könyvet írok (tündérekről) utálok földhözragadt témákról fogalmazni.

Bár ha nem sürgős akkor át tudom majd küldeni a fogalmazásos dolgozatom szövegét ( valószínűleg nem a jövő héten, hisz egy rendezvényre kell szöveget tanulnom)

A fogalmazásaim mindig csillagos ötösök. A Szent Péter esernyője fogalmazásomat úgy írtam meg, hogy a tanárom azt mondta, hogy ő már régóta írat ebből a témából fogalmazást, de a tanítványai közül csak én írtam az esernyő szemszögéből :D

2015. nov. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!