Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy geometria feladat megoldás...

Egy geometria feladat megoldásában segítenél?

Figyelt kérdés

Egy másik online fórumon felvetődött kérdésre kezdtem el válaszolni:

[link]

Valaki segítene a válasz befejezésében?



2015. okt. 30. 18:38
 1/6 A kérdező kommentje:
Közben, a magam módján, végére értem a bizonyításnak. Érdekelne azért a véleményed, és a te megoldásod is!
2015. okt. 30. 20:51
 2/6 anonim ***** válasza:
Talán tölts fel egy rendes képet, mert nekem ez nem jelenik meg, akkor tudok segíteni.
2015. okt. 31. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ezt a képet meg tudod nézni?

[link]

2015. okt. 31. 10:06
 4/6 anonim ***** válasza:

Jó a megoldásod Zsiga!

Mivel a két-két szemben fekvő négyszög területének összege egyenlő, a keresett terület nagysága 9,21 egység.


DeeDee

*******

2015. nov. 1. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Na ezt már látom én is. Ha mást nem, koordinátageometriával, fapadosan megoldható. De elképzelhető, hogy létezik valamilyen "trükkös" megoldás és egyszerű az egész, első ránézésre most nem látom.
2015. nov. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem, milyen "trükkre" gondolsz, mikor a korrekt megoldás megvan a dinamikus lapon.


DeeDee

*******

2015. nov. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!