Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki aki érti ezt a biosz...

Valaki aki érti ezt a biosz kísérletet és tudja a megoldást leírná és elmagyarázná?

Figyelt kérdés

Egy csíranövényt vizsgálnak, hogy kérdést kapjanak arra, hogy hol termelődik a növekedésére hatással lévő egyik anyag. A kiegészítendő szöveg így szól:

A kísérletben zab csíranövényke ...1... eltávolítottam. A hajtás növekedése ...2... Ha a levágott részt visszahelyeztem a növekedés ismét ...3... Ha a csonkra zselatinkockát tettem, majd úgy helyeztem vissza az eltávolított részt, a növekedés ...4... Ha a zselatint műanyag lapocskával helyettesítettem, ugyanazt tapasztaltam, mint a legelső megfigyeléskor. Ebből arra lehet következtetni, hogy az anyag ...5... a zselatinon.

A vizsgált anyag ...6... volt, amely egy kémiailag egyszerű vegyület, két aromás gyűrűből és egy hozzá kapcsolódó ...7... áll. A két gyűrűből az egyik egy heteroatomot, ...8... tartalmaz.


Köszönöm!



#Biosz-Kísérlet
2015. okt. 31. 18:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez nyilván az a klasszikus kísérlet akar lenni, ami feltehetőleg le van írva valamelyik biológia könyvetekben, amikor a zab csíráztatása során rájöttek, hogy a hajtás növekedését okozó auxin hormon a hajtáscsúcsban keletkezik. Ha zselatin kockával választják el a hajtástól a hajtáscsúcsot, akkor lassan visszaáll a növekedés, mert az auxin átdiffundál a zselatinon, a műanyag lapocskán azonban nem.
2015. okt. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Darwin, ill. a Paál Árpád-féle kísérletet akarja szemlélteni az első 4, a többinek kicsit utána kell nézned..

1)hajtáscsúcsát/ koleoptil csúcsát

2)során a csíra növény nem görbül el/egyirányú

3)egyirányú

4)során elhajlik

2015. okt. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! :)
2015. nov. 1. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!