Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Német fogalmazást kellene...

Német fogalmazást kellene leadnom, légyszi valaki írja meg! Hogylehetne ezt?

Figyelt kérdés
Sztori: a fiu barátom írt egy levelet amegyben közli, hogy megismert egy lányt ès pár hèt utánn el akarja venni felesègül. Erre kellene írni választ neki,amelyben figyelmeztetem,hogy nem jó ötlet a házasság így, hogy alig ismeri a lányt.

2015. okt. 31. 23:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Legalább annyira vedd a fáradságot, hogy magyarul megírod. De ha legalább próbálkoznál németül, ki is javítanánk a hibáidat. Hidd el, ennél csa knehezebb dolgok lesznek később...
2015. okt. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csak az a baj, hogy nem tudjuk, hogy mivel érvelnél.

Próbáld meg megírni, aztán majd segítünk. Egyébként kb. milyen szintű fogalmazás kellene?

2015. nov. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Akkor magyarul: Szia kedves barátom! Olvastama leveled ès örülök neki,hogy jól èrezted magad a kiránduláson. Èn is jól vagyok,kirándulásokon vettem rèszt,szüleimmel voltunk a tengernèl,rengeteget fotóztam.Mindig izgatottan várom leveleid, de most nagyon meglepődtem ès aggaszt, hogy máris meg akarsz nősülni. Nem hamarkodod el ezt egy kicsit? Szerintem gondold át ès ne siesd el. A vèlemènyem szerint nincs szerelem első látásra, kèrlek, hogy legalább ismerd meg a lányt kicsit jobban.Mi van ha csak a pènzed èrdekeli? Mi van ha kèsőbb összetöri a szíved? Nagyon át kell ezt gondolni. Ne vakítson el a rózsaszín köd! Kèrlek gondold ezt mèg át!

Remèlem meg fog jönni az eszed ès vársz mèg a házassággal. Kèrlek majd számolj be leveleidben a törtèntekről. Írásaidat várni fogom. Vigyázz magadra!

Üdvözlettela te barátnőd.

2015. nov. 1. 10:55
 4/6 A kérdező kommentje:
180 szónak kellene lenni.
2015. nov. 1. 11:03
 5/6 anonim ***** válasza:
Jézusom,ezt szótárazással is max fél óra.
2015. nov. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Hallo mein Freund,

Ich habe dein Brief gelesen und ich freue mich darüber, dass du dich im Ausflug gut gefühlt hast. Es geht mir auch gut. Ich habe an Ausflüge teilgenommen. Mit meiner Eltern waren wir an der See und ich machte viel Fotos. Ich warte immer hektische auf deine Briefe, aber jetzt bin ich überraschend, und ich habe Angst davor du schon heiraten möchtest. Ist das nicht ein bischen schnell? Meiner Meinung nach, du muss es nachdenken. Ich denke, es gibt kein "Verlieb zum ersten Guck". Bitte, kennenlern das Mädchen besser! Was ist, denn sie intressiert nur für dein Geld ? Was ist, denn sie zerbricht dein Herz? Du musst es sehr nachdenken. Verblend dich das rosa Nebel nicht! Bitte, denk es noch einmal nach! Ich hoffe, dass du noch wartest mit dem Heiraten. Bitte schreib alles in deinen Briefe! Ich werde auf deinen Briefe warten. Achte auf dich!

Mit freundlichen Grüßen

deine Freundin

2016. szept. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!