Hány oldalú egy szabályos sokszög ha 7-szer annyi átlója van mint oldala? Ezen vitatkozunk


Szerintem 10 oldalú(10 szög) mert annak 70 átlója van, és ez 7-szerese a 10-nek

Többiek azt mondják hogy 17


2015. nov. 5. 17:20
 1/4 Pelenkásfiú ***** válasza:

n * (n - 3) = n * 7

n^2 - 3n = n * 7

n^2 - 10n = 0

n = 10

2015. nov. 5. 17:34
 2/4 anonim ***** válasza:

bocsi.

Nem maradt le a /2

(n(n-3))/2=7n

n^2-3n=14n

n^2-17n=0

n=17

2015. nov. 5. 18:05
 3/4 Pelenkásfiú ***** válasza:

#2 upsz :) Igaz!

De legalább megtudtuk, hogy a kérdező hol rontja el (valószínűleg). xD

2015. nov. 5. 18:19
 4/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg itt rontja el a kérdező.

Ajánlom neki ezt az oldalt.

Így véget vet a vitának:


[link]

2015. nov. 5. 18:27