Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan csináljam meg ezt az...

Hogyan csináljam meg ezt az excel feladatot?

Figyelt kérdés

Adott egy könyvtári lista, amiben szerepelnek a könyvek.

matematika, történelem stb.

Anniy bejegyzés van a könyvekről ahányszor ki kölcsönözték őket.

Tehát ha matematikát 3 szor akkor 3szor van elírva, hogy matematika stb.


Az lenne a kérdésem, hogy tudom azokat a könyveket kivenni a táblázatomból ami 10nél többször kölcsönöztek ki?


2015. nov. 6. 05:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Vegyél fel egy segéd oszlopot.

Ebbe számoltasd ki a mellette lévő könyv előfordulásainak számát. Erre a DARABTELI függvéynt tudod használni, pl.:

Ha A1:A100-ig vannak a könyvek felsorolva, akkor az A1 könyv előfordulásainak száma: =DARABTELI($A$1:$A$100;"="&A1)


Megjegyzés: a $ jelek azért kellenek, hogy a tartomány ne változzon meg, amikor átmásolod a képletet az alatta lévő cellákba.


Ha ez megvan, tegyél a táblázatra szűrőt és szűrd meg az adatokat: csak azok a sorok maradjanak, ahol a segédoszlopban 10-nél nagyobb szám áll.

2015. nov. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
igen erre gondoltam. De pl ha van 1000 könyv akkor az nagyon sok melo. Végül kimutatással sikerült megnéznem hogy melyek azok. aztán kivettem. Melyik a korrektebb megoldás?
2015. nov. 7. 15:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Miért nagy meló 1000 darabnál?

Dupla kattintással le lehet másolni a formulát, ha jól írod meg...

2015. nov. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!