lg(x-1000)/2-lg5 = 2


hogy kell megoldani magyarázattal vezessétek végig kérlek. köszönöm.



2015. nov. 7. 16:08
 1/5 anonim ***** válasza:
csak a 2, vagy a 2-lg5 van a nevezőben?
2015. nov. 7. 16:19
 2/5 A kérdező kommentje:
2-lg5 van a nevezőben
2015. nov. 7. 16:22
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor:


lg(x-1000)/2-lg5 = 2


felszorzol a nevezővel:


lg(x-1000) = 4-2lg5


az lg előtti szorzót felviheted kitevőnek, tanult azonosság:


lg(x-1000) = 4-lg5^2


4-et logaritmusos alakra hozzuk a tanult módon:


lg(x-1000) = lg10^4-lg5^2


a logos kivonásból az azonosság alapján hányados lesz:


lg(x-1000) = lg(10^4/5^2)


az alapok megegyeznek, elhagyhatóak...


x-1000 = 10^4 / 5^2


x-1000 = 10000 / 25


x-1000 = 400


x = 1400



Nézd át a tanult azonosságokat, ha más nem, a függvénytáblában megtalálod mindet.

2015. nov. 7. 16:38
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen sokat segítettél :)
2015. nov. 7. 16:39
 5/5 anonim ***** válasza:
nincsmit:)
2015. nov. 7. 16:42