Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hány l-es ez a 6 szögletű...

Hány l-es ez a 6 szögletű akvárium?

Figyelt kérdés

segitenétek kiszámolni?

oldalai 36 cm szélesek és 76 cm hosszúak, átmérője 85 cm.



2015. nov. 11. 13:00
 1/6 Pelenkásfiú ***** válasza:

Először is ki kell számolni a hatszög területét.

Ha ez megvan, akkor megszorzod a magassággal (ez lesz a 76 cm), így megkapod a térfogatát.

1000cm^3 pedig 1 liter.


A területhez van egy ilyen képlet:

3/2 * a^2 * √3

Mivel a = 36cm, az eredmény kb. 3367.1 cm^2

2015. nov. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Pelenkásfiú ***** válasza:
Ki lehetne máshogy is számolni a területét, csak azt a 85cm-t nem értem, mert ha minden oldala 36cm, akkor szabályos hatszög, annak viszont nem 85 cm az átmérője.
2015. nov. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

> „ha minden oldala 36cm, akkor szabályos hatszög”

Ez nem igaz. Például a rombusznak is egyenlő minden oldala, mégsem szabályos négyszög.

2015. nov. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Pelenkásfiú ***** válasza:

#3 Igaz!


Akkor viszont nem tudom.. nem értem. Egyáltalán minek az átmérője van megadva? A hatszögnek? Vagy testátló lenne?

2015. nov. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy ponthalmaz átmérője alatt én alapból a pontpárjai távolságának szuprémumát érteném, ez egy poliéder esetén a leghosszabb testátló kéne hogy legyen. Most viszont már egy „oldal” (lap) átlója is 84,1 cm, tehát ez a testátló nem nyerő. Esetleg hasábot feltételezve az alaplap leghosszabb átlójára értik? De hatszöget feltételezve ez még mindig nem határozza meg egyértelműen az alaplap területét. Különben is, egy sjk lapokkal határolt testnek (poliédernek) nem szögletei meg oldalai, hanem csúcsai, élei és lapjai vannak, a lapoknak lehet az oldalairól és a szögeiről beszélni. Ráadásul az „átmérő” kifejezést is ritkán használják poliéderekre (már ha poliéder alakú az akvárium). Szóval ez a feladat jelen állás szerint elég sok sebből vérzik.
2015. nov. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Pelenkásfiú ***** válasza:

Örülök, hogy nem csak én érzem így. :)

Nekem rémlik ez a feladat, de szerintem ott meg volt adva, hogy szabályos hatszög az alapja és itt valamelyik szám el van írva.

2015. nov. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!