5-6 mondatos fogalmazás?!

Figyelt kérdés
kellene írnom magyar órára fogalmazást, hogy miért szeretnék ... lenni, én pont azt kaptam mint téma, hogy "rádió szakkörös" ezért egy fogalmazást kellene megírnom hogy miért szeretnék rádiós lenni, de az első mondatnál megakadtam. létszíves segitsetek!!

2015. nov. 13. 15:13
 1/5 anonim ***** válasza:

"Szeretem kifejteni a véleményemet - a rádiószakkör segítségéve mindenkihez eljuthat a hangom. Fontosnak tartom, hogy valaki foglalkozzon a minket, diákokat érintő kérdésekkel és magamat erre alkalmasnak találom. A jövőmet is a médiában képzelem el, ezért szeretnék már most, az iskolában is ilyen tevékenységet folytatni. Céltudatos és kreatív ember vagyok, aki jól tud egyedül is és csapatban is dolgozni. Úgy gondolom, mindenképp a rádiószakkörben van a helyem."


Tessék, remélem ebből tudsz meríteni ihletet.:) Hányadikos vagy amúgy?

2015. nov. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha ilyen egyszerű témában elakadsz az első mondatnál, akkor mit fogsz csinálni rádiósként?
2015. nov. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
#2 a kérdező 11 éves, annyi idősen meg azért nem olyan könnyű ez a téma.
2015. nov. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Számomra van a kérdésnek egy másik "olvasata" is, a rádiózás AMATŐR rádiósokat is takarhat.

El tudom képzelni, hogy fizika tantárgyat kedvelő tanulóknak van olyan iskola, ahol van amatőr rádiós szakkör.

Léteznek un. PMR rádiók, amelyekkel symplexben, azaz közvetlenül, néhány kilométerre, de un. papagáj átjátszón keresztül akár 30-40 kilométerre is el lehet "szólni".

Beszélgetni lehet rádióamatőrökkel.

Természetesen cb rádiók is szóba jöhetnek, ezek jóval többe kerülnek, a kamionosok nélkülözhetetlen eszköze a kapcsolattartásban.

Vizsgát lehet tenni az NMHH-nál /Nemzeti Média és Hírközlési Hatóság, persze kicsit idősebb, a középiskola vége felé járó diákoknak/ rádiós ismeretekből, amelynek jogi vonatkozása is van, és akkor saját hívószámmal is rendelkezhet valaki.

Kevés fiatal érdeklődik manapság eziránt, pedig az élet számos területén használják a rádiózást.

például: hegymászók, hajósok, stb.

A fiúk "játéka" a rádiózás.

A mindennapokban, -bár az amatőr rádiósok sávjain, frekvenciáin, amely nem egészen szabályos- az építkezéseken dolgozó darusokat is PMR rádió segítségével irányítják a földről. De használják a biztonsági őrök, a vasútállomásokon a tolatást vezető szakemberek, sőt "bébicsősznek" is szívesen alkalmazzák a szülők.

Egy 11 éves kisdiák ezt a fajta rádiózást nyugodtan megpróbálhatja, a technikai részével biztosan gyorsan tisztába lehet jönni és nagyon jó szórakozás.

Ha komolyra fordul a dolog, külföldiekkel cb-n beszélgetni nagyon jó nyelvgyakorlás.

A kommunikáció nyelve az angol általában, amit a magyar gyerekek ebben a korban már tanulnak.

Egy pár / 2 db/ PMR rádió ára kb. 12-15 ezer Ft.

2015. nov. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#2/4. Más témánál nincs gond, egyetlen bajom, hogy magamról nemtudok fogalmazást irni, mert akármit irok, szarnak találom.
2016. ápr. 4. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!