Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Sürgősen nagyon nagy segítségr...

Sürgősen nagyon nagy segítségre van szükségem. Nem tudom megcsinálni az egyik fizika feladatomat. Esetleg valaki le tudná írni nekem a megoldás menetét, vagy hogy hogy kell kiszámolni?

Figyelt kérdés

A feladat: Egy éjjeli lepke 50 méter távolságból észrevesz egy pontszerű fényforrást, majd úgy kezd el közeledni hozzá, hogy a sebesség állandó 2 m/s nagyságú, iránya pedig 60 fokos szöget zár be a fényforrást és a lepkét összekötő szakasszal.

Mennyi idő múlva ütközik a lepke a fényforrásba illetve mennyi utat tesz meg a lepke a fényforrásig?



2015. nov. 14. 15:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha mindig 60 fokot zár be, akkor a pont irányába eső sebességkomponens épp 1 m/s.

Emiatt a sugárirányú távolság 50 s alatt fogy el.


A pályáján 50s alatt megy végig 2 m/s sebességgel, ezért 100 métert tesz meg.


A pálya alakja már más kérdés, egyfajta spirál, de az itt nem volt kérdés ugye.

2015. nov. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors és hasznos választ!
2015. nov. 14. 18:18
 3/8 A kérdező kommentje:
Arra esetleg még tudja valaki a választ, hogy mi magyarázza, hogy a lepkék a fent leírt módon mozognak egy pontszerű fényforrás körül?
2015. nov. 14. 18:50
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy tényleg így mozognak...
2015. nov. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
De, mert hitük szerint egyenesen repülnek annak segítségével, hogy a Napot tartják bizonyos szög alatt.
2015. nov. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

(Nekem mondjuk más jött ki mint Parafagólemnek...

Én a megtett út kiszámításából indultam ki, és az több lett, mint 100 m. De persze tévedhetek is.)

2015. nov. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Na de hogy számoltad ki a megtett utat?
2015. nov. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát a logaritmikus spirál ívhosszából.
2015. nov. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!