Park Mi Yang kérdése:

Hogyan írjam fel egyenletben? (a többi lent)


"Egy kertben kétlábú csirkék és négylábú nyulak vannak. A fejeik száma együttesen 23, lábaik száma összesen 66. Nyúl vagy csirke van több a kertben?"


A megoldást tudom, csak egyenletben nem sikerül felírnom. És kérlek ne másodfokú egyenletbe írjátok fel, hanem az alap x+x+2 stb-vel.


Előre is köszönöm ^^



2015. nov. 15. 14:53
 1/2 Pelenkásfiú ***** válasza:

x - csirke, y - nyúl


x + y = 23 (mert 1-1 fejük van)

x*2 + y*4 = 66


x + y = 23

y = 23 - x


Ezt behelyettesítjük a második egyenletbe:

x*2 + y*4 = 66

x*2 + (23 - x)*4 = 66


Innentől pedig ki tudod számolni. :)

2015. nov. 15. 14:57
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ^^
2015. nov. 19. 17:04