Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segítség! Valaki segítene?

Segítség! Valaki segítene?

Figyelt kérdés
Technikából azt a feladatot kaptam hogy a hűtő működését kellene leírnom.Utána néztem már rengeteg helyen, de egy értelmes választ nem kaptam. Valaki tudna nekem segíteni, leírná a hűtő működését? Könyörgöm. Holnapra szükségem van rá! Ezer hála és köszönet aki segít!!

2015. nov. 18. 20:29
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Menj be a fürdőszobába, keress valamilyen sprayt. Fújd rá, közvetlen egy hőmérő higanyszálára!


Mit tapasztalsz?


A hőmérő hevesen lemegy, akár minusz fokokig is.


Nahát nagyon-nagyon leegyszerűsítve ez a lényeg. A palackban lévő gáz kifújáskor hirtelen kitágul. Táguláskor a gáz hőmérséklete lecsökken.


Kb. ez van a háztartási hűtőszekrényben is, csak ott külön kompresszor van beépítve, hogy a keringő közeg először komprimálódjék, majd expandálás útján hűtőhatását kifejtse.


Nagyon lebútítva ez a lényeg. A részletek persze sokkal bonyolultabbak.

Gyakorlatilag a hűtőszekrényben egy hőtranszport valósul meg. Külső villamos áram betáplálására kényszerítjük a hőt arra, hogy az alacsonyabb hőmérsékletű hely felől a magasabb hőmérsékletű hely felé áramoljék.


Tehát amikor otthon lefagyasztjátok a húsokat, akkor a hústól hőt von el a készülék, és ezt a hőt a hűtőszekrény hátulján lévő párologtató rácson adja át környezetének.


Remélem érthető.

A valóság, a konstrukciós kivitel, persze egy kicsit más, de az alapelv ugyanaz, amit leírtam.

2015. nov. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ment a zöld pacsi!:)
2016. jan. 23. 08:33

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!