Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mennyi ezeknek az egyenletekne...

Mennyi ezeknek az egyenleteknek a megoldása?

Figyelt kérdés

1. 8+1/3Q=12-1/2Q

2. 15-4/7Q=2+5/6Q

3. 11-8/9Q=3+9/8Q

Nekem az utolsó kettőre egy hatalmas tört jött ki ezért szeretném tudni hogy nektek mennyi.


2015. nov. 21. 13:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Tagold jobban, zárójelezz ha kell, de legyen egyértelmű. Például rögtön a legelsőben az 1/(3Q) vagy (1/3)*Q stb..
2015. nov. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jaja, tanulj meg előbb írni rendesen, szerintem neked már alapvetően a zárójelekkel van problémád...
2015. nov. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom mit nem értetek ezen. Nincs benne zárójel. Az első pl egyharmad Q és kész.
2015. nov. 22. 18:34
 4/4 anonim ***** válasza:

#1 vagyok,

mint már írtam, nagyon nem mindegy, hogy pl a 2. sorban a 4/7-ed szorzod Q-val, vagy pedig a 4-et osztod el 7Q-val. Ezért kellene normálisan tagolni.

De ha már ennyire se mvagy hajlandó, akkor én sem fogom találomra megcsinálni neked...

2015. nov. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!